Baby Wipes

0 Orders
#Kit & Kin 002
In stock
510L

Description

Kit & Kin Baby Wipes

Pako x 60 cope.

Natyralisht e pastër.

99% ujë | 100% biodegradable | 0% plastike.

Peceta të ndërfutura për heqjen një nga një nga paketimi – pa grumbullime dhe pa mbeturina.

Kapak i disponueshëm i lehtë për përdorim për ndërrimin me një dorë!

Paketimi i riciklueshëm i bërë nga 50% materiale të ricikluara.

Prodhimet Kit & Kin bëhen pa: alkool, klor, paraben, SLS, transportues të formaldehidit, fenole, lanolinë ose alergjenët më të zakonshëm.

Nga Kit & Kin, peceta te lagura për fëmijë janë super të buta dhe ultra thithëse me performancë premium. Pecetat Kit & Kin janë tepër të mëdha dhe janë të miratuara nga dermatologët për përdorim pasi janë me 99% ujë për të pastruar butësisht dhe për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës delikate të foshnjës tuaj.

Përbërësit: 

Aqua, Malic Acid, Cocamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Brand

Kit & Kin

Kit & Kin Kit & Kin u krijua në 2017 nga bashkëthemeluesit Emma Bunton (Spice Girl, prezantuese TV dhe radio dhe ambasadore e UNICEF) dhe Christopher Money (Drejtori i Zhvillimit të Produkteve), i cili sjell mbi 15 vjet përvojë pune në industrinë e nënës dhe foshnjës për disa prej markave më kryesore në botë. Ndërsa vetë prindërit, Emma dhe Chris u përpoqën të gjenin produkte që nuk irritonin lëkurën e fëmijëve të tyre dhe ishin të frymëzuar për të krijuar një alternativë natyrore, të butë dhe të qëndrueshme për familjet - dhe nga kjo sfidë lindi Kit & Kin. "Ne duam të heqim stresin dhe shqetësimin që prindërit shpesh përjetojnë kur përpiqen të zgjedhin produktet më të mira për familjen e tyre. Kjo është arsyeja pse ne kemi zhvilluar një gamë të mahnitshme që mund t'i besoni për t'u kujdesur dhe mbrojtur për familjen tuaj ndërsa ato rriten." Emma Bunton, bashkëthemeluese e Kit & Kin.

Additional information

Formulimi

Veprimi

,

I përshtatshëm për

Open chat
Powered by