Bambo Nature Soothing Cream

0 Orders
#Bambo 013
In stock
890L

Description

Bambo Nature Soothing Cream

100 ml

Krem qetësues i cili ndihmon në mbrojtjen e lëkurës së foshnjës tuaj nga lagështia e tepërt dhe është perfekte për pjesën e poshtme të trupit dhe fytyrën e ndjeshme të bebeve. Kremi ka një përmbajtje të lartë të lipideve prej 38% dhe krijon një shtresë mbrojtëse në lëkurë për ta mbajtur atë të butë dhe të qetë. Kremi qetësues është i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban parfum ose ngjyrues.
Ky produkt është Vegan dhe nuk përmban përbërës me origjinë shtazore, vetëm përbërës natyralë dhe organikë me origjinë bimore. Certertifikuar sipas standardeve të Ecocert COSMOS, Nordic Swan Ecolabel dhe Asthma Allergy Nordic– zgjedhja e qëndrueshme dhe e sigurt për fëmijën tuaj dhe mjedisin.

Udhëzime mbi përdorimin:

Për të zbutur lëkurën e thatë ose të irrituar. Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë.

Përbërësit
Aqua, Cocos Nucifra oil, Aloe Barbadensis leaf extract, caprylic/capric triglyceride, butyrospermum parkii butter, glycerin, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, zea mays starch, prunus Armeniaca kernel oil, polyglyceryl-3 diisostearate, hydrogenated castor oil, magnesium sulfate, levulinic acid, sodium levulinate, sodium hydroxide.

Brand

Bambo Nature

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bambo Nature Soothing Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by