Bio Earth Ashwagandha 60 g

0 Orders
#Bio Earth 004
In stock
970L

Description

Bio Earth Ashwagandha 60 g

Ashwagandha është bimë mjekësore jashtëzakonisht e shëndetshme.

Është klasifikuar si një “adaptogjen”, që do të thotë se mund të ndihmojë trupin tuaj të menaxhojë stresin. Aswhagandha gjithashtu ofron të gjitha llojet e përfitimeve të tjera për trupin dhe trurin tuaj. Për shembull, mund të ulë nivelet e sheqerit në gjak, të reduktojë kortizolin, të rris  funksionin e trurit dhe të ndihmojë në luftën kundër simptomave të ankthit dhe depresionit.

Ashwagandha eshte një nga erëzat më të fuqishme në familjen Ayurvedike.

  • Mbron sistemin imunitar
  • Ndihmon në reduktimin e stresit
  • Përmirëson të mësuarit, memorien dhe kohën e reagimit
  • Zvogëlon ankthin dhe depresionin pa shkaktuar përgjumje
  • Ndihmon në zvogëlimin e degjenerimit të qelizave të trurit
  • Stabilizon sheqerin në gjak
  • Ndihmon në zvogëlimin e kolesterolit
  • Ofron përftime anti-inamatore
  • Rrit fuqinë seksuale për të dy gjinite

Përdorimi: Doza tipike e rekomanduar është 600 deri në 1000 mg (gjysmë lugë kafe), dy herë në ditë. Për njerëzit të cilët vuajnë nga pagjumësia dhe ankthi, duhet të shtojnë në qumësht të nxehtë 1 lugë caj pluhur Ashwagandha përpara se të shtriheni për të fjetur.

Efektet anësore: Asnjë i njohur.

Brand

Bio Earth

Additional information

Firma

Bio Earth

Sasia

60 g

Formulimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bio Earth Ashwagandha 60 g”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by