Biolane 2 in 1 Body and Hair Gel Cleanser

0 Orders
#Biolane 002
In stock
1,800L

Description

Biolane 2 in 1 Body and Hair Gel Cleanser

750 ml

Pastruesi i trupi dhe flokët 2-në-1 i BIOLANE pastron lëkurën e brishtë dhe flokët e imët të foshnjës, të gjitha në një hap. E garantuar pa sapun, baza e saj shumë e butë pastruese, pastron pa e tharë lëkurën dhe mbron ekuilibrin natyror të lëkurës.Lë lëkurën dhe flokët në mënyrë të përsosur të pastër, shumë të butë dhe aromatizuar në mënyrë delikate Testuar nën mbikëqyrje dermatologjike dhe formuluar që të përputhet me pH e lotëve, xheli shumë i butë nuk shkakton djegje të syve.

  • Pa paraben, pa sapun dhe pa alkool
  • PH fiziologjik: respekton ekuilibrin e lëkurës
  • I përshtatshëm për përdorim te të porsalindurit
  • Rekomandohet për foshnjat 0+ muaj.

* Hidraton shtresat e sipërme të epidermës.

Përdorimi: 

Aplikojeni xhelin mbi lëkurën dhe flokët e lagësht të bebes tuaj.Më pas shpëlajeni tërësisht flokët dhe trupin.Pastaj mund ta thani lëkurën si normalisht.

Përbërja:

Sorbitol, Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein.

Brand

Biolane

Biolane: Ekspertizë unike kushtuar lëkurës së foshnjave. Me një histori gati 50 vjeçare, marka Biolane, specialist në higjienën dhe kujdesin për foshnjat, ofron formula, cilësia e të cilave bazohet në tolerancën, natyralitetin dhe efektivitetin. Biolane: Specialist i higjienës dhe kujdesit për fëmijë. Krijuar në 1972 nën udhëheqjen e një farmacisti, Doctor Chabrand, Biolane ka gati 50 vjet ekspertizë në higjienën dhe kujdesin për nevojat e të gjitha foshnjave. Biolane: Për lëkurën e ndjeshme të bebes tuaj. Të gjitha lëndët e para linjës Biolane janë zgjedhur me ashpërsi ekstreme në kritere kërkuese të bazuara në tolerancë të lartë, natyralitet dhe efektivitet. Një vëzhgim i afërt i përbërësve kozmetikë kryhet çdo ditë për të identifikuar substancat shqetësuese ose polemike. Meqenëse siguria e formulave është përparësia e Biolane, produktet e Biolane janë: • Me një mesatare prej 95% përbërës me origjinë natyrore. • Formuluar pa parabene, fenoksietanol, ftalate, MIT ose alkool. Produktet janë "Made in France". Vendi e prodhimit të Biopha Laboratories, me seli në Vendée, plotëson standardet më të rrepta të industrisë farmaceutike: • Certifikimi ISO 22716 -> Praktikat e mira të prodhimit për produktet kozmetike. • Standardi GMP -> Praktikat e mira të prodhimit për Farmaceutikë dhe barna.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Biolane 2 in 1 Body and Hair Gel Cleanser”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by