Cystiphane Biorga – Anti-Hair Loss Lotion

0 Orders
#Biorga 003
In stock
4,200L

Description

Cystiphane Biorga – Anti-Hair Loss Lotion 

Locion për rënien e flokeve kronike ose sezonale.

125 ml

Cystiphane Biorga  locion kundër rënies së flokëve

Falë formulës unike dhe inovative, Cystiphane Biorga locion kundër rënies së flokëve ofron një veprim të plotë në rënien e flokëve dhe ndihmon të rivendosni shëndetin e plotë të flokëve tuaj:

 • Ngadalëson rënien e flokëve
 • Stabilizon dendësinë e flokëve
 • Mbron flokët nga agjentët e jashtëm dëmtues.

Me teksturën e lehtë dhe të këndshme, locioni kundër rënies së flokëve Cystiphane përthithet shpejt, nuk irriton skalpin dhe e bën stilimin edhe më të lehtë.

Formulë inovative për rezultate maksiale

 • Viniferina, e ekstraktuar nga rrushi, zgjat jetëgjatësinë e qelizave në bulbin e flokut
 • Cisteina dhe vitamina B6 rrisin efektin e viniferinës dhe mbrojnë flokun nga agjentët e jashtëm
 • Piroctone olamina redukton inflamacionin e skalpit të krijuar nga mikroorganizmat (Malassezia) dhe inkurajon rritjen e flokëve.

Formulë me tolerancë të lartë

 • 0% paraben
 • 0% phenoxyethanol
 • 0% parfum
 • Hipoalergjik
 • Teksturë jo e yndyrshme, jo e ngjitshme

Udhëzime mbi përdorimin:

• Aplikoni 1 spraj në skalp të thatë një herë në ditë për 6 javë, preferohet në darkë.
• Pas 6 javëve, aplikohet 1 spraj 3 herë në javë.
• Masazhojeni butësisht dhe mos e shplani.
• Në rast kontakti me sytë, shplajeni menjëherë.

Përbërësit:

Aqua, Alcohol Denat, Methylsilanol Mannuronate, Methylpropanediol, Peg-12 Dimethicone, Glycerin, Piroctone Olamine, Ethylargininoate Acetamidomethionamide HCL, Pyridoxine HCL, Butylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Vine Extract.

Brand

Cystiphane

Additional information

Formulimi

Veprimi

Sasia

125 ml

Firma

Biorga

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cystiphane Biorga – Anti-Hair Loss Lotion”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by