Mycogel Biorga – Foaming Cleansing Gel

0 Orders
#Biorga 001
In stock
1,650L

Description

Mycogel Biorga

Mycogel Foaming Cleansing Gel

150 ml

Xhel për pastrimin e lëkurave të ndjeshme dhe të irrituara (fytyrës, trupit, skalpit).

Mycogel Foaming Cleansing Gel është një xhel i rekomanduar për pastrimin e fytyrës, trupit, skalpit të lëkurave të ndjeshme dhe të irrituara.

Formula e saj me një bazë të butë pastron butësisht lëkurën duke respektuar balancën e saj pa e tharë atë. Përmban zink, bakër, vaj melaleuca, duke kufizuar shtimin e mikroorganizmave përgjegjëse për irritimin dhe duke qetësuar ndjesinë e diskomfortit.

Rekomandohet në rastet e lëkurës së ndjeshme të fytyrës, kokës, trupit, e shoqëruar me skuqje dhe skuama; në personat me dermatit seborrheik, psoriazë, ekzemë, mykozë.

*Pa paraben, phenoxyethanol. Hipoalergjik, jo komedogjenik.

Udhëzime mbi përdorimin:

Në skalp përdoreni si shampo 2-3 herë në javë

Në fytyrë dhe trup 1-2 herë në lëkurë të lagur dhe më pas e shplani.

Përbërësit:

Aqua (Water), Caprylyl/Capryl Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Dea, Peg-80 Glyceryl Cocoate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Lauryl Methyl Gluceth-10 Hydroxypropyldimonium Chloride, Copper PCA, Zinc PCA, Polyquaternium-10, DMDM Hydrantoin, Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Melaleuca Alternifolia (Melaleuca Alternifolia Tea Tree Leaf Oil), Citric Acid, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Isopropyl Alcohol.

Brand

Cystiphane

Additional information

Formulimi

Firma

Biorga

Veprimi

Sasia

150 ml

Tipi i lëkurës

Lëkurë e ndjeshme

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mycogel Biorga – Foaming Cleansing Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by