Black Thermal Face Mask

0 Orders
#La Cure Beaute 006
In stock
4,990L

Description

Black Thermal Face Mask – 50 ml

Matifikues & Pastrues

75% e përbërësve janë natyral.

Black Thermal Face Mask është një produkt inovues për lëkurën 2 në 1, duke bashkuar argjilën e pastër dhe aloe vera. Të dy përbërësit aktivë shkojnë dorë për dore për të pastruar thellësisht lëkurën, pa bërë që ajo të thahet. Kjo maskë rafinimi do të detoksifikojë lëkurën tuaj, do të pakësojë yndyrën e tepërt e tepërt dhe do të forcojë poret. Rezultatet? Lëkurë e pastër, e rafinuar, ton i ndritshëm dhe madje pa shkëlqim.

Çfarë e bën Black Thermal Face Mask të veçantë?

Formula e saj përmban argjilë të pastër, aloe vera, kaolinë dhe ujë mineral të jashtëzakonshëm, shumë të mineralizuar nga Salies-de-Béarn për të detoksikuar dhe ndritur lëkurën pa e tharë atë.

Uji nga de Salies-de-Béarn: i pasur me 26 elementë kimik, uji nga Salies-de-Béarn ka një përmbajtje minerale më të lartë se Deti i Vdekur. Ajo forcon dhe qetëson pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës, duke lënë një ndjesi të mirëqenies dhe freskisë.

Argjila e gjelbër: Natyralisht e pasur me minerale dhe falë vetive të saj absorbuese, argjila e pastër pastron thellësisht lëkurën. Ajo shtrëngon poret dhe pastron lëkurën, duke i dhënë përsëri shkëlqimin e saj.

Aloe vera: Kontribuon në rigjenerimin e qelizave dhe ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të epidermës. Lufton kundër plakjes së lëkurës.

Kaolina: Ndihmon në largimin e papastërtive. Lëkura është më e shëndetshme, detoksikohet dhe poret janë më të shtrënguar. Kaolina është gjithashtu një anti-inflamator i shkëlqyeshëm, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës pasi është jo alergjik.

Përbërësit: AQUA (WATER) – PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL) – PROPYLENE GLYCOL – C12-20 ACID PEG-8 ESTER – ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE – DECYL OLEATE – TITANIUM DIOXIDE – GLYCERYL STEARATE – MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – KAOLIN – PHENOXYETHANOL – POLYACRYLAMIDE – VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL – THIAMINE HCI – PANTHENOL – RIBOFLAVIN – PYRIDOXINE HCI – TOCOPHEROL – FEAX (YEAST) EXTRACT – URTICA DIOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT – ALLANTOIN – NIACINAMIDE – PALMITIC ACID – SODIUM HYDROXIDE – LAURETH-7 – C13-14 ISOPARAFFIN – CETYL PHOSPHATE – ALCOHOL DENAT. – BHT – STEARIC ACID – GLYCERIN – POTASSIUM SORBATE – SODIUM BENZOATE – CITRIC ACID – PROPYLPARABEN – METHYLPARABEN – PARFUM (FRAGANCE) – LINALOOL – HEXYL CINNAMAL – CI 77499 (IRON OXIDES)

0% Sulfat, Laurat Natriumi  dhe pa përbërës të marra nga kafshët.

Përdorimi: Aplikojeni 1 deri 3 herë në javë në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën delikate të syve. Lëreni nga 10 deri në 15 minuta. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Skema e rekomanduar nga La Cure Beaute:

  1. Moisture Booster Face Serum
  2. Clay Exfoliating Face Mask
  3. Black Thermal Face Mask
  4. Deep Hydration Rose Cream

 

Brand

La Cure Beaute

Additional information

Formulimi

Veprimi

, , ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Black Thermal Face Mask”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by