Body Butter

0 Orders
#Kit & Kin 005
In stock
2,670L

Description

Kit & Kin Body Butter
250 ml

Gjalp trupi – NATYRISHT USHQYES.

Hipoalergjik | pH i ekuilibruar | I çertifikuar si produkt natyral.

  • Rikthen butësinë.
  • Prodhimet Kit & Kin bëhen pa: Paraben, silikone, ngjyra, aromë sintetike, bartës të formaldehidit, gluten, PEG ose alergjenët e tjerë më të zakonshëm.

Një përzierje e gjalpit dhe vajrave natyralisht ushqyes, ky gjalpë trupi natyralisht i trashë dhe i butë, thellësisht hidratues absorbohet lehtësisht dhe jo vetëm që do të kujdeset, qetësojë dhe mbrojë lëkurën e thatë dhe të ndjeshme, por gjithashtu e lë atë të hidratuar dhe të ndjehet e butë.

Të gjitha produktet Kit & Kin janë 100% miqësore me veganet!

  1. Më i miri për nënën:
    Lëkura është organi më i madh i trupit dhe thith deri në 60% të përbërësve në produktet që ne aplikojmë. Shumë produkte banjo dhe trupi të disponueshëm sot përmbajnë përbërës toksikë si parabenet dhe SLS; këta përbërës sintetikë janë të njohur të shkaktojnë acarim dhe madje mund të kenë efekte dëmtuese për një kohë më të gjatë. Sidoqoftë, ka shumë që mund të bëni për të mbrojtur veten dhe familjen tuaj.
  2. Çertifikuar si produkt natyral:
    I miratuar nga shoqata e tokës “Cosmos Natural”.
    Produktet e kujdesit për lëkurën Kit & Kin janë çertifikuar si produkte natyrale nga shoqata COSMOS, janë hipoalergjike dhe të miratuara nga dermatologët. Nëna dhe bebi meritojnë më të mirën. Ju meritoni më të mirën. Kit & Kin përdor vetëm vajra të pastër, barëra të butë dhe përbërësit më të pastër. Gama e gjerë e produkteve do të ndihmojë në mbajtjen e një lëkurë të butë delikate për beben dhe nënën.

Principët kryesorë në gjalpin e trupit Kit & Kin:

Pluhur Aloe Vera; Vaj farë liri; Vaj Jojoba; Lipex Shea Light; Gjalpë mango; Gjalpë organik kakao; Ekstrakt Organik i Mangosteen; Ekstrakt Organik Shege; Gjalpë organik Shea; Vaj i trëndafilit; Tokoferol

Përbërësit e tjerë:

Aqua, Theobroma Cacoa (Cocoa) Seed Butter, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Glyceryl Stearate, Squalane, Cetearyl Alcohol, Shea Butter Ethyl Esters, Coco Glucoside, Sucrose Stearate, Gluconolactone, Linum Usitatissium (Flax) Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Butter, Parfum, Coconut Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Xanthan Gum, Rosa Canina (Rosehip) Fruit Oil, Garcinia Mangostana Fruit Extract*, Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil, Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Juice Powder*, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract*, Sclerotium Gum, Tocopherol, Calcium Gluconate, Sodium Benzoate, Citric acid, Potassium Sorbate.

*Organike
Përbërësit 99% në total me origjinë natyrale.

Brand

Kit & Kin

Kit & Kin Kit & Kin u krijua në 2017 nga bashkëthemeluesit Emma Bunton (Spice Girl, prezantuese TV dhe radio dhe ambasadore e UNICEF) dhe Christopher Money (Drejtori i Zhvillimit të Produkteve), i cili sjell mbi 15 vjet përvojë pune në industrinë e nënës dhe foshnjës për disa prej markave më kryesore në botë. Ndërsa vetë prindërit, Emma dhe Chris u përpoqën të gjenin produkte që nuk irritonin lëkurën e fëmijëve të tyre dhe ishin të frymëzuar për të krijuar një alternativë natyrore, të butë dhe të qëndrueshme për familjet - dhe nga kjo sfidë lindi Kit & Kin. "Ne duam të heqim stresin dhe shqetësimin që prindërit shpesh përjetojnë kur përpiqen të zgjedhin produktet më të mira për familjen e tyre. Kjo është arsyeja pse ne kemi zhvilluar një gamë të mahnitshme që mund t'i besoni për t'u kujdesur dhe mbrojtur për familjen tuaj ndërsa ato rriten." Emma Bunton, bashkëthemeluese e Kit & Kin.

Additional information

Veprimi

I përshtatshëm për

Formulimi

Sasia

250 ml

Open chat
Powered by