Body Firming Gel

0 Orders
#
In stock
3,800L

Description

Body Firming Gel

200ml

Formulim i krijuar posaçërisht për nënat e reja. Tonifikon dhe ngjesh lëkurën për të rimodeluar konturet e trupit pas lindjes, falë kombinimit unik të përbërësve aktivë dhe përbërësve me origjinë natyrore:

-Avokado Peptidet, një përbërës i patentuar me origjinë natyrore, që ndihmon në qetësimin e ndjenjës së shtrëngimit të lëkurës, rrit elasticitetin duke e lënë lëkurën të butë.

– Centella asiatica përmirëson dhe tonifikon lëkurën, për një efekt më të fortë të ngjeshjes dhe forcimit.

– Sophora japonica ndihmon në riformësimin e dukshëm të kontureve të trupit.

Hipoallergjike.

Vlerësuar për sigurinë për nënën dhe foshnjën gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes.

I përshtatshëm për ushqyerjen me gji.

Brand

Mustela®

70 vjet pas krijimit, ambicia e Mustela mbetet e njëjtë: të qëndrojë pranë prindërve dhe ta bëjë jetën e tyre më të lehtë falë markave tona natyrore të kujdesit të lëkurës. Me fjalë të tjera: për të çliruar prindërit nga skuqjet e pelenave, nga efekti i ujit të fortë në kohën e banjës, nga ato njolla të kuqe dhe kruajtje që nuk e lënë Foshnjën të flejë, nga ato gërvishtje dhe gërvishtje, ose nga zbulimi se çfarë duhet të jetë mbrojtja nga kremi kundër diellit përdoret sapo perëndon dielli veror etj.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by