Body Nutri+ Relipiding Milk

0 Orders
#
In stock
2,900L

Description

Body Nutri+ Relipiding Milk

400ml

Qumështi Lierac Body Nutri+ Relipidant parandalon tharjen e tepërt, hidraton dhe zvogëlon acarimin, rikthen komoditetin e lëkurës së thatë dhe të ndjeshme. Ajo qetëson lëkurën dhe rikthen komoditetin e saj. Pas përdorimit të locionit lëkura juaj mbetet e hidratuar thellë për 48 orë dhe lëkura rinovohet dhe rigjenerohet. Redukton aktivitetin e tepërt të lëkurës, kruajtjen dhe djegien, përmirëson pamjen e përgjithshme të lëkurës. Falë përmbajtjes së gjalpit Shea, i cili është një përbërës mbrojtës dhe ushqyes, lëkura është restauruar, hidratuar dhe elastike për shkak të pasurisë së acideve yndyrore në formulë (acide oleike, stearike, linoleike, palmitike dhe linoleike) dhe vitamina (A, D, E dhe F). Rezultatet u konfirmuan nën kontrollin dermatologjik.

Karakteristikat:
Cilësi: locion;
Çështjet e lëkurës: thatësi, dehidratim, shtrëngim, siklet, ndjeshmëri;
Koha e aplikimit: mëngjes dhe/ose mbrëmje;
Mosha: 10+;
Lloji i lëkurës: lëkurë e thatë në shumë e thatë, përfshirë ndjeshmërinë;
Përfitimet kryesore: rikthen rehati në lëkurën e thatë, hidraton lëkurën deri në 48 orë, zvogëlon mbindjeshmërinë e lëkurës, rimbush lipidet e lëkurës;
Formuluar pa: parabene.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by