Burro Scrub Dren

0 Orders
#
In stock
2,912L

Description

Burro Scrub Dren

200ml

Kujdesi gjithëpërfshirës për lëkurën e trupit gjatë marrjes së dushit ose banjës, stimulon rinovimin e lëkurës, e ushqen dhe e lustron atë.
Falë kripës së detit në përbërje, produkti ka një efekt delikat pastrimi. Komponentët aktivë të pastrimit (vajra të çmuar dhe oligoelementë) sigurojnë rigjallërimin e lëkurës, e ngopin atë, rivendosin mantelin mbrojtës hidro-lipidik të lëkurës.

Mjeti ndihmon për të rimbushur vitalitetin e lëkurës së trupit
Përbërësit aktivë: kripë deti, vaj farë luledielli, ozokerite (dylli i malit), shtufë, gjalpë shea (gjalpë shea, hidratues, anti-inflamator, rigjenerues, shërues, efekt kundër plakjes), ekstrakt algash, vaj makadamie, vaj farë susami, vaji i embrionit të grurit, vaj misri, vaj esencial i lëvores së limonit, vaj esencial i ylang-ylang, vaj esencial i dëllinjës, ekstrakt i myshkut të lisit (ekstrakt Trimos), vaj i gjetheve të sherebelës, ekstrakt i trëndafilit të damaskut, vaj esencial i jasemini.

Kujdes! Mos e përdorni në lëkurë të dëmtuar ose të irrituar, ose në lëkurë alergjike ndaj përbërësve të pastrimit. Mbajeni larg nxehtësisë.
Nuk përmban PARABEN, lanolin, përbërës të kafshëve.
Testuar për përmbajtjen e nikelit.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by