Calcium & Magnesium Softgels

0 Orders
#Now 034
In stock
2,370L

Description

Calcium & Magnesium Softgels

Formule me kalcium, magnez + D3 dhe zink.

Pershkrimi:

NOW® Calcium & Magnesium përvec Kalciumit dhe Magnezit përfshin vitaminë D3 dhe Zink.

Këto nutrientë luajnë një rol thelbësor në shëndetin e kockave, dhëmbëve dhe aktivitetin enzimatik.

Falë kapsulave të buta xhelatinoze nutrientët përthithen dhe shpërbëhen më me lehtësi nga trupi.

Përdorimi:

3 kapsula në doza të ndara gjatë ditës, të shoqëruara me ushqim.

Paketimi:120 kapsula

Përmbajtja Sasia për dozim:

Vitamin D3 (si kolekalciferol) (nga Lanolina)             15 mcg (600 IU) Kalcium (nga karbonati dhe citrati i kalcium)              1 g (1,000 mg) Magnez (nga oksidi dhe citrati i magnezit)                   500 mg

Zink (nga oksidi i Zinkut)                                                  10 mg

Përbërës të tjerë:

Vaj nga krundet e orizit, kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë, ujë, karbonat kalciumi), sojë, dyll bletësh.

Brand

Now

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Calcium & Magnesium Softgels”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by