CALM + Light Soothing Cream

0 Orders
#
In stock
2,400L

Description

CALM + Light Soothing Cream

40ml

Topicrem Calm+ Light Soothing Cream është një hidratues i lehtë i fytyrës me një koktej intensivisht qetësues. Ai kombinon vajin e lulediellit të padaponueshëm dhe vajin e kumbullës në një formulë minimaliste me vetëm 15 përbërës. Kështu, ndihmon në mënyrë aktive për të qetësuar ngushtësinë dhe sikletin.

Karakteristikat:
Cilësi: emulsion;
Çështjet e lëkurës: dehidratimi, acarimi, mbindjeshmëria;
Koha e aplikimit: në mëngjes ose në mbrëmje, në lëkurë të pastër dhe të thatë;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: normale ndaj llojeve të lëkurës së kombinuar që përjetojnë çështje të mbindjeshmërisë;
Përfitimet kryesore: hidraton thellësisht, mbron barrierën e lëkurës, zbut acarimin;
Formuluar pa: aromë, parabene.

Përbërësit kryesorë:
-Vaji i lulediellit i papërshtatshëm janë përbërës aktivë që gjenden natyrshëm në farat e luleve të emrit. Së pari, ato përmirësojnë lëkurën duke e hidratuar dhe qetësuar atë. Kjo ndodh duke stimuluar sintezën e lipideve kryesore, të cilat forcojnë barrierën e lëkurës dhe sigurojnë hidratim të thellë. Për më tepër, ato kanë një ndikim si ndërmjetësues të inflamacionit, duke qetësuar lëkurën e përflakur;
-Allantoina mund të gjendet natyrshëm në rrënjët dhe gjethet e bimës komfrey. Prandaj, jo vetëm super qetësues, por edhe zbutës i lëkurës, duke nxitur shërimin e dukshëm të plagëve;
-Vaji i kumbullës është i pasur me oleik, gjë që e bën atë shumë ushqyes dhe hidratues. Plus, ajo përmban sasi të larta të vitaminës E antioksiduese – tre herë më shumë sesa në vajin e ullirit;
-Glicerina është një hidratues që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Aplikoni një sasi bujare të Topicrem Calm+ Light Soothing Cream në fytyrë dhe qafë të pastër dhe të thatë, duke masazhuar deri në zhdukjen e saj të plotë.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

Kategoria

Kozmetike

I përshtatshëm për

Open chat
Powered by