CALM+ Rich Soothing Cream

0 Orders
#
In stock
2,400L

Description

CALM+ Rich Soothing Cream

40ml

Topicrem Calm+ Rich Soothing Cream është një hidratues ngushëllues i fytyrës me një koktej intensivisht qetësues. Ai kombinon vajin e lulediellit të padaponueshëm dhe vajin e kumbullës në një formulë minimaliste me vetëm 15 përbërës. Kështu, ndihmon në mënyrë aktive për të qetësuar ngushtësinë dhe sikletin.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e lëkurës: dehidratimi, acarimi, mbindjeshmëria;
Koha e aplikimit: në mëngjes ose në mbrëmje, në lëkurë të pastër dhe të thatë;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: lloje të thata të lëkurës shumë të thata që përjetojnë çështje të mbindjeshmërisë;
Përfitimet kryesore: hidraton thellësisht, mbron barrierën e lëkurës, zbut acarimin;
Formuluar pa: aromë, parabene.

Përbërësit kryesorë:
-Vaji i lulediellit i papërshtatshëm janë përbërës aktivë që gjenden natyrshëm në farat e luleve të emrit. Së pari, ato përmirësojnë lëkurën duke e hidratuar dhe qetësuar atë. Kjo ndodh duke stimuluar sintezën e lipideve kryesore, të cilat forcojnë barrierën e lëkurës dhe sigurojnë hidratim të thellë. Për më tepër, ato kanë një ndikim si ndërmjetësues të inflamacionit, duke qetësuar lëkurën e përflakur;
-Allantoina mund të gjendet natyrshëm në rrënjët dhe gjethet e bimës komfrey. Prandaj, jo vetëm super qetësues, por edhe zbutës i lëkurës, duke nxitur shërimin e dukshëm të plagëve;
-Vaji i kumbullës është i pasur me oleik, gjë që e bën atë shumë ushqyes dhe hidratues. Plus, ajo përmban sasi të larta të vitaminës E antioksiduese – tre herë më shumë sesa në vajin e ullirit;
-Glicerina është një hidratues që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Aplikoni një sasi bujare të Topicrem Calm+ Rich Soothing Cream në fytyrë dhe qafë të pastër dhe të thatë, duke masazhuar deri sa të absorbohet plotësisht.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by