CALM+ Soothing Protective Cream SPF 50+

0 Orders
#
In stock
2,800L

Description

CALM+ Soothing Protective Cream SPF 50+

40ml

Topicrem Calm+ Soothing Protective Cream SPF50+ është një hidratues i fytyrës me një filtër të fortë diellor që synon të mbrojë dhe qetësojë lëkurën tepër të ndjeshme gjatë ekspozimit në diell. Ai kombinon vajin e lulediellit të padaponueshëm, vitaminën B, glicerinën dhe allantoinën, duke balancuar mbrojtjen aktive me riparimin e barrierave. Kështu, fytyra do të mbetet e butë, e rehatshme dhe pa rreziqe nga rrezatimi gjatë gjithë ditës.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e lëkurës: acarim, mbindjeshmëri, intolerancë ndaj diellit;
Koha e aplikimit: si hapi i fundit i rutinës së kujdesit të lëkurës, në lëkurë të pastër dhe të thatë;
Mosha: 13+;
Lloji i lëkurës: kombinim me llojet e thata të lëkurës që përjetojnë çështje të mbindjeshmërisë dhe intolerancës ndaj diellit;
Përfitimet kryesore: hidraton thellë, mbron nga rrezatimi diellor, zbut acarimin;
Formuluar pa: aromë, ngjyra.

Përbërësit kryesorë:

-Vaji i lulediellit i papërshtatshëm janë përbërës aktivë që gjenden natyrshëm në farat e luleve të emrit. Së pari, ato përmirësojnë lëkurën duke e hidratuar dhe qetësuar atë. Kjo ndodh duke stimuluar sintezën e lipideve kryesore, të cilat forcojnë barrierën e lëkurës dhe sigurojnë hidratim të thellë. Për më tepër, ato kanë një ndikim si ndërmjetësues të inflamacionit, duke qetësuar lëkurën e përflakur;
-Allantoina mund të gjendet natyrshëm në rrënjët dhe gjethet e bimës komfrey. Prandaj, jo vetëm super qetësues, por edhe zbutës i lëkurës, duke nxitur shërimin e dukshëm të plagëve;
-Tocopherol, i njohur zakonisht si vitamina E, ka veti të vlefshme fotoprotektuese, që do të thotë se mund të mbrojë lëkurën nga rrezet UVB. Kështu, ul prodhimin e qelizave të djegura nga dielli, zvogëlon dëmtimin e shkaktuar nga rrezatimi dhe pengon fotokarcinogjenezën;
-Glicerina është një hidratues që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Aplikoni një sasi bujare të Kremit Mbrojtës Topicrem Calm+ Soothing SPF50+ në një fytyrë dhe qafë të pastër dhe të thatë, si hapi i fundit i rutinës së kujdesit të lëkurës. Ripërdorni sipas nevojës gjatë gjithë ditës, veçanërisht pas djersitjes së rëndë.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by