Capil’Actif Eucalyptus Hair Care Shampoo

0 Orders
#Capilactif 006
In stock
2,400L 1,680L

Description

Capil’Actif Eucalyptus Hair Care Shampoo

Shampo me eukalipt për skalpin e irrituar.

200 ml

 • Nxit rigjenerimin dhe pastron skalpin e kokës
 • 85% me origjinë bimore

Capil’Actif Eucalyptus Hair Care Shampoo është formuluar veçanërisht për të qetësuar, pastruar dhe rivendosur ekuilibrin e skalpit. Kompleksi aktiv me 9 bimë dhe ekstrakti eukalipt hidratojnë flokët tuaj dhe rritin restaurimin e kutikulave. Ajo siguron një ndjenjë freskie dhe i lë flokët tuaj të butë. E përsosur për tu përdorur pas një transplantimi të flokëve – për një shërim optimal.

Përdorimi:
Aplikojeni në flokë të lagur, shpërndajeni mirë, duke masazhuar butësisht skalpin dhe rrënjët e flokëve, dhe pastaj shpëlajeni plotësisht. Përsëriteni si veprim nëse është e nevojshme. Përdoreni çdo ditë ose dy herë në javë në varësi të gjendjes së flokut, për një minimum prej dy muajsh. Dizenjuar për t’u përdorur në sinergji me Capil’Actif Eucalyptus Hair Care  Lotion.

——————————————————————————————————————————-

Capil’Actif : Një markë franceze me bazë bimore e kujdesit të flokëve.

Krijuar në një laborator të specializuar nën mbikëqyrjen e farmacistëve, biokimistëve dhe profesionistëve të flokëve, Capil’Actif kombinon vetitë e jashtëzakonshme të bimëve për t’i dhënë flokëve bukuri dhe forcë.

Të gjitha produktet Capil’Actif janë dizajnuar nga një kompleks i patentuar me 9 bimë me efekte të dobishme në flokë:

 1. Hudhra: e njohur për efektin e saj kundër-zbokthit dhe hidratues
 2. Arnika: astringjente dhe rigjeneruese
 3. Burdoku: për qetësimin dhe rregullimin e sebumit
 4. Kamomili: si antiseptik dhe pastrues
 5. Waterkres: për pastrimin dhe remineralizimin e skalpit
 6. Dredhka: si një astringjent dhe rigjenerues
 7. Hithra e bardhë: për të freskuar dhe gjallëruar flokun
 8. Pisha: si antiseptik dhe një seboregulator
 9. Rozmarina: për efektin e tij nxitës dhe rigjenerues.

Linja e produktit përfshin 7 protokolle për të rikthyer forcën dhe gjallërinë ndaj çdo lloji të flokëve.

Pavarësisht nëse duhet të forconi, ribalanconi, rigjeneroni, pastroni, densifikoni, hidratoni, rregulloni, pastroni ose pasuroni flokët tuaj, produktet Capil’Actif ofrojnë zgjidhje cilësore për flokë të shëndetshëm dhe të bukur.

Produktet Capil’Actif janë në dispozicionin tuaj vetëm tek BIO PARAFARMACIA FRANCEZE.

Brand

Capil'Actif

Additional information

Formulimi

Sasia

200 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Capil’Actif Eucalyptus Hair Care Shampoo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by