Capil’Actif Preparing Serum

0 Orders
#Capilactif 001
In stock
2,200L 1,540L

Description

Capil’Actif Preparing Serum

Serumi Përgatitës

50 ml

 • Qetëson kruajtjen
 • Hidraton skalpin e kokës
 • 86% me origjinë natyrore

Serumi Përgatitës Capil’Actif është formuluar posaçërisht për të eleminuar zbokthin dhe ribalancimin e skalpit. Kompleksi aktiv me 7 bimë si dhe vajrat Argan dhe Shafran u zgjodhën për efektivitetin e tyre qetësues dhe efektet e tyre sinergjike në lëkurën e kokës.

Përdorimi:
Para shamposjes, aplikojeni në lëkurën e kokës dhe masazhoni butësisht skalpin. Lëreni për 15-20 minuta, pastaj lani flokët me kujdesin e duhur për larjen. Përdoreni një deri në tre herë në javë në varësi të gjendjes së skalpit. Ky serum optimizon veprimin e  shampove dhe locioneve. Kujdesuni ta përdorni minimalisht për dy muaj.
——————————————————————————————————————————-

Capil’Actif : Një markë franceze me bazë bimore e kujdesit të flokëve.

Krijuar në një laborator të specializuar nën mbikëqyrjen e farmacistëve, biokimistëve dhe profesionistëve të flokëve, Capil’Actif kombinon vetitë e jashtëzakonshme të bimëve për t’i dhënë flokëve bukuri dhe forcë.

Të gjitha produktet Capil’Actif janë dizajnuar nga një kompleks i patentuar me 9 bimë me efekte të dobishme në flokë:

 1. Hudhra: e njohur për efektin e saj kundër-zbokthit dhe hidratues
 2. Arnika: astringjente dhe rigjeneruese
 3. Burdoku: për qetësimin dhe rregullimin e sebumit
 4. Kamomili: si antiseptik dhe pastrues
 5. Waterkres: për pastrimin dhe remineralizimin e skalpit
 6. Dredhka: si një astringjent dhe rigjenerues
 7. Hithra e bardhë: për të freskuar dhe gjallëruar flokun
 8. Pisha: si antiseptik dhe një seboregulator
 9. Rozmarina: për efektin e tij nxitës dhe rigjenerues.

Linja e produktit përfshin 7 protokolle për të rikthyer forcën dhe gjallërinë ndaj çdo lloji të flokëve.

Pavarësisht nëse duhet të forconi, ribalanconi, rigjeneroni, pastroni, densifikoni, hidratoni, rregulloni, pastroni ose pasuroni flokët tuaj, produktet Capil’Actif ofrojnë zgjidhje cilësore për flokë të shëndetshëm dhe të bukur.

Produktet Capil’Actif janë në dispozicionin tuaj vetëm tek BIO PARAFARMACIA FRANCEZE.

Brand

Capil'Actif

Additional information

Formulimi

Sasia

50 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Capil’Actif Preparing Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by