Chlorhexidine 0.20% Mouthwash

0 Orders
#Chlorhexil 009
In stock
950L

Description

Chlorhexidine 0.20% Mouthwash

Shplarës goje me klorhexidine dhe kamomil.

250 ml

Chlorhexil 0,20% – Shplarësi i gojës që përmban clorheksidinë 0,20%, e krijuar për kontrollimin aktiv dhe eleminimin e mikroorganizmave në zgavrën orofaringeale, duke luftuar në mënyrë efektive pllakat, lehtësimin e menjëhershëm dhe mbrojtjen e zgavrës së gojës nga acarimi dhe pezmatimi, veçanërisht në rastet e sëmundjes periodontale (periodontiti), faringitit, tonsilitit etj.

  • Eleminon pllakat mikrobike dentare.
  • Mbron dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve.
  • Lufton erën e keqe të gojës.

Pa alkool. Me bimë me shije të shkëlqyeshme.

Indikacionet:

  • Trajtimi i periodontitit
  • Pacientët me dështim në kryerjen e mekanizmit pastrues
  • Në trajtimin dhe lehtësimin e simptomave të faringitit ose tonsilitit (gargarë).

Përdorimi: Shplani gojën 30 deri në 60 sekonda me 10 ml tretësirë të paholluar CHLORHEXIL 0,20%, 2 herë në ditë për 5 deri në 7 ditë.

Përbërësit: Klorheksidinë 0.20%, ekstrakte kamomili dhe a-bisabolol.

 

Brand

Chlorhexil

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Sasia

250 ml

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Chlorhexidine 0.20% Mouthwash”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by