Cica Filler Mat Repairing Gel

0 Orders
#
In stock
5,980L

Description

Cica Filler Mat Repairing Gel

40ml

Krem-xhel për riparimin e rrudhave Lierac Cica-Filler Mat u formulua posaçërisht për të riparuar lëkurën dhe gjithashtu për të zvogëluar linjat e imta dhe rrudhat. Me një formulë të fuqishme, ajo ka, si përbërës yll, Bakuchiol. Një molekulë e ngjashme me retinolin, Bakuchiol është në gjendje të stimulojë prodhimin e kolagjenit, duke ndihmuar në luftimin e shenjave të plakjes, pa nxitur ndjeshmëri. Por përveç Bakuchiol, kjo formulë gjithashtu përmban një kompleks botanik dhe një kompleks të acidit hialuronik. Me këtë shoqatë, ky krem ​​i përditshëm jo vetëm që mund të hidratojë dhe riparojë lëkurën, por gjithashtu të rrisë elasticitetin dhe qëndrueshmërinë dhe të lëmojë linjat e imta dhe rrudhat. Për më tepër, struktura e tij fluide gjithashtu përmban një përbërës aktiv të rafinimit të poreve që do të zvogëlojë poret e zgjeruara dhe, në një çast, do ta lërë lëkurën tuaj të përsosur në mënyrë perfekte. Në një studim klinik, 100% e vullnetarëve raportuan se lëkura ishte më e hidratuar, 78% e gjetën atë më të matur, 74% vunë re se lëkura dukej më pak e rrudhur dhe 89% deklaruan se lëkura u bë më e lëmuar.

Karakteristikat:
Aromë: jasemin, mollë jeshile, dru rozë, shënime të ozonit;
Cilësi: krem-xhel;
Çështjet e lëkurës: vijat e imta dhe rrudhat, humbja e qëndrueshmërisë;
Koha e aplikimit: mëngjes dhe mbrëmje;
Mosha: 30+;
Lloji i lëkurës: normale në lëkurë të kombinuar;
Përfitimet kryesore: hidraton dhe riparon lëkurën, rrit prodhimin e kolagjenit, zvogëlon linjat e imta dhe rrudhat, përmirëson qëndrueshmërinë.

Brand

Lierac

Laboratorët LIERAC PARIS 40 vjet inovacion në shërbim të bukurisë së grave duke prezantuar kërkimet më të fundit mjekësore në dermokozmetikë. Që nga viti 1975, kur u themeluan nga një mjek i specializuar në estetikë, laboratorët LIERAC kanë shkruar risi në ADN-në e tyre me dëshirën për të përshtatur përparimet e mëdha në mjekësinë e përparuar në kozmetikë. Një vizion avangard i drejtuar nga ambicia për t'u ofruar grave trajtime dermokozmetike me performancë të lartë për të korrigjuar çrregullimet estetike që shfaqen me kalimin e kohës, në fytyrë dhe trup.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by