Cicalfate Baume Levres

0 Orders
#
In stock
1,200L

Description

Cicalfate Baume Levres

10ml

Tharje dhe irritim të buzëve dhe të shtresave të sipërme të lëkurës si pasojë e
agresioneve të ndryshme ose trajtimeve. Riparon, ushqen dhe mbron për një kohë të gjatë lëkurën e dëmtuar të buzëve dhe zonat shumë të thata dhe të irrituara të lëkurës.
Kjo përkujdesje ne trajte balsami për buzët më të dëmtuara kombinon vetitë e: Sukralfatit të mikronizuar që favorizon riparimin e epidermës, me kompleksin e sulfatit të bakrit dhe të zinkut që kufizon riskun e shumimit bakterial. Prania e Ujë Termal Avène qetësues, anti-irritues, anti-inflamator, sjell qetësimin e munguar. Lloji i lekures: e ndjeshme, e irrituar

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by