Cicaplast Baume SPF 50+

0 Orders
#
In stock
2,050L

Description

Cicaplast Baume SPF 50+

40ml

Balsami La Roche-Posay Cicaplast B5 SPF 50 balsam qetësues për kujdesin e plagëve për lëkurën e ekspozuar ndaj rrezeve ultraviolet. Me ujë termal qetësues të lëkurës nga La Roche-Posay, La Roche-Posay Cicaplast Balm B5 SPF 50 stimulon formimin e qelizave të reja të lëkurës përmes 5 % panthenol, madecassosides dhe një kompleksi bakterial bakter/zink/mangan. Panthenol ka një efekt anti-inflamator dhe qetësues dhe zvogëlon kruajtjen dhe ndjenjat e tensionit në lëkurë.

Falë kaskozideve të bëra, struktura e qelizave rikthehet, gjë që promovon rigjenerimin optimal të lëkurës. Përveç kësaj me një filtër mbrojtës nga dielli për mbrojtje optimale UVA dhe UVB e cila, në kombinim me Procerad, parandalon shenjat e pigmentimit.

Cilësia e pasur e balsamit lë një film mbrojtës në lëkurë dhe zvogëlon ndjesinë e nxehtësisë të shkaktuar nga inflamacioni.

Brand

La Roche Posay

Pionier në përparimet më të fundit në dermatologji, La Roche-Posay ofron një sërë produktesh për kujdesin e lëkurës së fytyrës dhe trupit të dizajnuara për të pastruar, trajtuar, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me përbërës të sigurt dhe efektiv. Linja është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe përmban formula dhe struktura të avancuara për shqetësime të ndryshme të lëkurës, përfshirë lëkurën e thatë, aknet, ekzemën, anti-plakjen dhe më shumë. Eksploroni pastruesit, hidratuesit, kremrat kundër diellit dhe trajtimet dhe zbuloni shtesën perfekte në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by