Cicaplast Gel B5

0 Orders
#
In stock
2,050L

Description

Cicaplast Gel B5

40ml

La Roche-Posay Cicaplast Gel B5 është një xhel shërues që izolon lëkurën dhe ndihmon në rikuperimin e lëkurës së thyer pas procedurave si qepje, lazer dhe lëvozhgë. Ky xhel krijon një shtresë të hollë përbërësish riparues të cilët ndihmojnë në riparimin dhe qetësimin e zonës së prekur duke zvogëluar kruajtjen, duke riparuar barrierën e lëkurës dhe hidratuar. Formula minimaliste është testuar në lëkurë të ndjeshme dhe është 100% hipoallergjike. Mos aplikoni në plagë të hapura.

Karakteristikat:
Cilësi: xhel;
Çështjet e lëkurës: lëkura e thyer (post-qepje, lëvozhgë, lazer);
Koha e aplikimit: mëngjes dhe mbrëmje;
Mosha: 3+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës;
Përfitimet kryesore: nxit shërimin, lehtëson kruajtjen dhe ngushtësinë;
Formuluar pa: parabene, aromë.

 

Brand

La Roche Posay

Pionier në përparimet më të fundit në dermatologji, La Roche-Posay ofron një sërë produktesh për kujdesin e lëkurës së fytyrës dhe trupit të dizajnuara për të pastruar, trajtuar, hidratuar dhe mbrojtur lëkurën me përbërës të sigurt dhe efektiv. Linja është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe përmban formula dhe struktura të avancuara për shqetësime të ndryshme të lëkurës, përfshirë lëkurën e thatë, aknet, ekzemën, anti-plakjen dhe më shumë. Eksploroni pastruesit, hidratuesit, kremrat kundër diellit dhe trajtimet dhe zbuloni shtesën perfekte në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by