Clay Exfoliating Face Mask

0 Orders
#La Cure Beaute 007
In stock
3,990L

Description

Clay Exfoliating Face Mask – 50 ml

Pastron dhe ringjall lëkurën.

75% e përbërësve natyral

Clay Exfoliating Face Mask është një produkt 2 në 1. maskë dhe exfoliator, një produkt inovativ që kombinon argjilën e pastër me vajin e farës së rrushit. Dy përbërësit aktivë kur kombinohen shkojnë dorë për dore për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës pa tharë lëkurën. Cilësia e lëkurës është shndërruar, Fytyra ndihet  rrezatuese dhe e përsosur.

Çfarë e bën Clay Exfoliating Face Mask të veçantë?

Formula e sajpërmban argjilën jeshile, vajin e farës së rrushit, kaolinën dhe ujin mineral të jashtëzakonshëm shumë të mineralizuar nga Salies-de-Béarn, i cili pastron lëkurën dhe sjell rehati shumë të merituar.

Uji nga Salies-de-Béarn: i pasur me 26 elementë kimik, uji nga Salies-de-Béarn ka një përmbajtje minerale më të lartë se Deti i Vdekur. Ajo forcon dhe qetëson pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës, duke lënë një ndjesi të mirëqenies dhe freskisë.

Kaolina: Ndihmon në largimin e papastërtive. Lëkura është më e shëndetshme, detoksikohet dhe poret janë më të shtrënguara. Kaolina është gjithashtu një anti-inflamator i shkëlqyeshëm, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës pasi është jo alergjik.

Argjila jeshile: natyrisht e pasur me minerale dhe falë vetive të saj absorbuese, argjila e gjelbër pastron thellësisht. Ajo shtrëngon poret dhe rigjeneron lëkurën, duke i dhënë përsëri shkëlqimin e saj.

Vaji i farës së rrushit: Rrushi ka veti të jashtëzakonshme bukurie falë prodhimit të polifenoleve në hardhi. Fuqia shëruese e vajit të farës së rrushit qëndron në pasurinë e saj me oksidantë. Lëkura do të shkëlqejë dhe shenjat e plakjes do të ngadalësohen. Ushqyes dhe riparues ky vaj hidraton dhe e lë lëkurën prej kadifeje në prekje.

Përbërësit: AQUA (WATER) – PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL) – C12-20 ACID PEG-8 ESTER – PROPYLENE GLYCOL – ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE – DECYL OLEATE – TITANIUM DIOXIDE – GLYCERYL STEARAE – POLYACTIC ACID – MAGNESIUM ALUMINIUM SILICATE – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – KAROLIN – VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL – TOCOPHEROL – ALLANTOIN – PALMITIC ACID – LAURETH-7 – CETYL PHOSPHATE – POLYACRYLAMIDE – C13-14 ISOPARAFFIN – STEARIC ACID – BHT – PROPYLPARABEN – METHYLPARABEN – PHENOXYETHANOL – PARFUM (FRAGANCE) – CARAMEL – CI 77188

0% Sulfat, Laurat natriumi dhe pa përbërës të marra nga kafshët.

Përdorimi: Lyeni fytyrën dhe qafën të lagur për rreth 2 minuta,  duke shmangur zonën delikate të syve.  Lëreni për 10-15 minuta, pastaj shplajeni me ujë të ngrohtë. Bëjeni këtë veprim 2-3 herë në javë.

Skema e rekomanduar nga La Cure Beaute:

  1. Moisture Booster Face Serum
  2. Clay Exfoliating Face Mask
  3. Royal Jelly Nectar Face Cream

Brand

La Cure Beaute

Additional information

Formulimi

Veprimi

, , ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Clay Exfoliating Face Mask”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by