Cleanance Woman Serum

0 Orders
#
In stock
3,400L

Description

Cleanance Woman Serum

30ml

Serumi Korrektues i Grave Avène Cleanance ka një formulë unike të formuluar posaçërisht për gratë e rritura që vuajnë nga aknet. Përveç se ndihmon në rregullimin e prodhimit të sebumit, ky serum mund të zvogëlojë prodhimin e melaninës. Kjo do të thotë se do të veprojë në të gjitha llojet e papërsosmërive. Do të ndihmojë në zbutjen e lëkurës, përsosjen e poreve, dhe gjithashtu zvogëlimin dhe parandalimin e njollave të errëta. Me një cilësi të këndshme të lëngshme, që absorbohet lehtë, ky serum është formuluar edhe me acide eksfoluese. Ato ndihmojnë në heqjen e shtresës më të jashtme të qelizave të vdekura dhe stimulojnë rinovimin e qelizave. Rafinimi i strukturës së lëkurës dhe rinovimi i ngjyrës ato do të çojnë në një lëkurë më të lëmuar, të barabartë, dhe gjithashtu rrezatuese. Me përbërës të fuqishëm, ky serum mund të zvogëlojë ndjeshëm papërsosmëritë e lëkurës si puçrrat, pikat e zeza dhe njollat, të gjitha pa harruar anën shqisore që ne gjithashtu po kërkojmë. Perfectshtë perfekte për të qetësuar, hidratuar dhe rinovuar ngjyrën, duke rritur shkëlqimin natyral të lëkurës tuaj.

Karakteristikat:
Cilësi: serum;
Çështjet e lëkurës: lëkura e të rriturve me papërsosmëri, dhjamë e tepërt, pore të zgjeruara, cilësi e pabarabartë e lëkurës;
Koha e aplikimit: mëngjes dhe/ose mbrëmje;
Mosha: 20+;
Lloji i lëkurës: lëkurë e prirur ndaj njollave;
Përfitimet kryesore: ndihmon në rregullimin e prodhimit të dhjamit dhe zvogëlon papërsosmëritë, ndihmon në rregullimin e prodhimit të melaninës dhe zvogëlon dhe parandalon njollat ​​e errëta, minimizon shfaqjen e poreve të zgjeruara, matton lëkurën, rafinon strukturën e lëkurës, rinovon ngjyrën duke ndihmuar në rritjen e shkëlqimit natyror të lëkurës ;
Formuluar pa: alkool, parabene, silikone, sulfate.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by