Cleanance Woman Soin Nuit

0 Orders
#
In stock
3,400L

Description

Cleanance Woman Soin Nuit

30ml

Kujdesi i natës Avène Cleanance Women Smoothing është kremi ideal i natës për gratë e rritura që vuajnë nga aknet. Me Hexylresorcinol dhe Retinal si përbërës kryesorë, është në gjendje të zvogëlojë papërsosmëritë duke rafinuar dhe rinovuar ngjyrën. Hexylresorcinol mund të zvogëlojë prodhimin e melaninës duke ndihmuar në zvogëlimin dhe parandalimin e njollave të errëta dhe gjithashtu duke përmirësuar shkëlqimin e lëkurës. Retina është në gjendje të stimulojë rinovimin e qelizave dhe t’i japë lëkurës një pamje më të lëmuar dhe rrezatuese. Përveç kësaj, Retinal gjithashtu mund të rrisë prodhimin natyral të kolagjenit në lëkurë, i cili ndihmon në zvogëlimin e vijave të imta dhe rrudhave, dhe i siguron këtij produkti përfitime kundër plakjes. Përsosja dhe rinovimi i ngjyrës është e përkryer për t’iu përgjigjur nevojave të lëkurës së rritur të prirur ndaj njollave dhe për t’i dhënë asaj një pamje më të ndritshme dhe gjithashtu më të lëmuar.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e lëkurës: lëkura e të rriturve me papërsosmëri, shenja puçrrash, njolla të errëta, cilësi e pabarabartë e lëkurës;
Koha e aplikimit: mbrëmje;
Mosha: 20+;
Lloji i lëkurës: lëkurë e prirur ndaj njollave;
Përfitimet kryesore: ndihmon në rregullimin e prodhimit të melaninës duke parandaluar dhe zvogëluar njollat ​​e errëta, rafinon dhe rinovon ngjyrën, i jep lëkurës një pamje më të ndritshme dhe gjithashtu më të lëmuar;
Formuluar pa: alkool, parabene, sulfate.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by