Cleansing Micellar Gel

0 Orders
#Gerovital 003
In stock
2,240L

Description

Gerovital Luxury Cleansing Micellar Gel

100 ml

Pastues fytyre micelar ne forme xheli

Gerovital Luxury rrrit jetëgjatësinë qelizore duke sjellë një infuzion të rinisë dhe bukurisë në lëkurë.
Pasuesi micelar xhel i Gerovital Luxury është në përputhje me trendet aktuale të pastrimit të lëkurës, dhe funksionon për shkak të veprimit të micelles të cilat ndihmojnë në bartjen e butë dhe eliminimin e papastërtive mekanike, , sebumit, qelizave të vdekura etj.

*Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi:

Xheli duhet të përhapet në të gjithë sipërfaqen e lëkurës, të masazhohet dhe të hiqet me ndihmën e një pambuku të thatë. Nuk ka nevojë për shpëlarje.

Përbërësit aktivë:

Xheli përmban Aquaxyl dhe Neurophroline, përbërës me origjinë natyrore me një veprim të dobishëm dhe  mbrojtës të lëkurës.

Përbërësit:

Aqua, Glycerin, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Propanediol, Tephrosia Purpurea Seed Extract, Cetrimonium Bromide, Disodium EDTA, Parfum, Benzyl Salicylate.

Brand

Gerovital Luxury

Historia e Gerovital lidhet me inovacionin dhe zbulimet e Ana Aslan, e cila është një geriatre dhe gerontologe me famë botërore, e njohur për luftën e saj kundër plakjes. Në vitin 1952 ajo themeloi Institutin Geriatrik të Bukureshtit. Ky institut ishte i pari i këtij lloji në botë dhe u njoh nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Në 1952 Ana Aslan përgatiti Vitaminën H 3 një produkt formula e të cilit bazohej në prokainë e cila deri atëherë ishte përdorur vetëm si një anestetik lokal. Ana Aslan studioi mënyrën në të cilën mund të përdorej prokaina në luftën kundër plakjes Shpejt më pas formula e re kundër plakjes iu besua nga të famshmit studiues në Kompaninë Farmec në Cluj Napoca, për të filluar prodhimin masiv të kremrave kozmetikë kundër rrudhave.

Additional information

Sasia

100 ml

Veprimi

Formulimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cleansing Micellar Gel”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by