Cold Cream

0 Orders
#
In stock
2,400L

Description

Cold Cream

100ml

Kremi i dorës i përqendruar Avène Cold Cream ushqen lëkurën e thatë dhe të plasaritur, pa e lënë atë të yndyrshme. E pasur me krem të ftohtë ushqen lëkurën duke e lënë atë të zhdërvjellët që në aplikimin e parë. Përbërësi kryesor aktiv i Kremit të Përqendruar të Duarve Avène Cold Cream, është kompleksi unik i sakarozës, sulfatit dhe aluminit i cili rigjeneron lëkurën dhe është një anti-inflamator i fuqishëm. Uji termal Avène dhe alfa-bisabolol qetësojnë dhe qetësojnë lëkurën e thatë dhe të brishtë, duke i dhënë lehtësim të menjëhershëm tharjes dhe acarimit.

Karakteristikat:
-Cilësi: krem;
-Çështjet e lëkurës: lëkurë të thatë, lëkurë të plasaritur, lëkurë të irrituar dhe lëkurë të ndjeshme;
-Koha e aplikimit: kurdo që është e nevojshme;
-Mosha: 10+;
-Lloji i lëkurës: lëkurë e thatë;
-Përfitimet kryesore: ushqen, hidraton, qetëson dhe rigjeneron lëkurën;
-Formuluar pa: parabene.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

Kategoria

Kozmetike

I përshtatshëm për

Open chat
Powered by