Crema Massagio Viso E Collo

0 Orders
#
In stock
5,590L

Description

Crema Massagio Viso E Collo

200ml

Me ekstrakt bioaktiviteti alga deti GUAM, nanosfera dermoaktive me efekt rimodelues dhe acid hialuronik.

Një trajtim i vërtetë me një efekt rimodelimi të synuar dhe intensiv, specifik për zonën e qafës dhe dekoltesë, ideale për të gjitha llojet e lëkurës dhe në veçanti për lëkurën e theksuar ose të pjekur.

Kremi i Qafës dhe Dekoltës Guam është formuluar me përbërës me origjinë detare të cilat, të kombinuara me Nanosferat Dermoaktive me një efekt rimodelues dhe forcues, e bëjnë lëkurën më kompakte dhe të tonifikuar, duke minimizuar rënien e mjekrës dhe qafës.

Brand

Guam

Kompania Guam është një nga kompanitë e para italiane që vendosi veten në treg për prodhimin e trajtimeve efektive kundër celulitit dhe dhjamit të lëkurës. Sekreti është përdorimi i algave të detit Guam, tipik për rajonin francez të Britanisë dhe në veçanti të qytetit të Brest. Ështëpikërisht në këtë qytet të vogël që kompania ende mbledh algat detare nga oqeani dhe i punon ato sipas metodave tradicionale duke respektuar karakteristikat kryesore dhe potencialin e algave Guam. Kalciumi, kaliumi, jodi, hekuri, vitamina A, vitamina B, vitamina C, janë vetëm disa nga substancat e pranishme në algat e detit Guam që i japin asaj një forcë të fortë drenuese. Produktet Guam janë bërë një pikë referimi për të gjitha gratë që duan të përmirësojnë pamjen e tyre fizike. Brenda katalogut Guam ka produkte të shumta për trajtime të ndryshme: anti-celulit, drenues, hollues, volumizues, trajtues ristrukturimi të flokëve, trajtime për kofshë dhe këmbë. Risia e fundit në shtëpinë e Guam është paraqitur nga linja e diellit për një ngjyrosje perfekte që mbron lëkurën nga dëmtimet nga rrezet e diellit.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by