Crème Fraiche de Beauté Mask

0 Orders
#Nuxe 013
In stock
3,100L

Description

Nuxe Crème Fraiche de Beauté

48 hour Moisture SOS Resque Mask

Maskë hidratuese sos  me efekt 48 orë – me veprim antindotje, zbutëse.
Për të gjitha llojet e lëkurës.

50 ml

Kjo maskë hidratuese SOS, me qumësht bimësh dhe Acid Hialuronik, është një infuzion i vërtetë freskie dhe mirëqenieje për llojet më të etura të lëkurës. Kjo maskë fytyre siguron 48 orë hidratim, qetëson dhe mbron nga ndotja. Ndjenja e tërheqjes së lëkurës zvogëlohet dhe tiparet janë të relaksuara. Lëkura rigjen menjëherë freskinë, butësinë dhe komfortin.

Formula:
Përbërësit kryesorë aktivë me origjinë natyrale: Qumësht bimësh, Ekstrakte alga deti të teknologjisë së lartë, Lule të ngritura të bajames së bardhë dhe luleve të portokallit, Alantoinë, Acid hialuronik me origjinë natyrore, Polisaharide bimësh.

Cilësi shumë e ujshme me një efekt të freskët të menjëhershëm.

94.9% e përbërësve janë me origjinë natyrore.

Përdorimi: Përdorni maskën hidratuese një ose dy herë në javë, në fytyrë dhe qafë.
Si maskë dite: lëreni të veprojë për 10 min në një shtresë të trashë, pastaj punoni ose hiqni tepricën.
– Si maskë nate: vendoseni në një shtresë të hollë dhe lëreni të veprojë gjatë gjithë natës.

Përbërësit:

AQUA/WATER, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, OCTYLDODECANOL, SQUALANE, C14-22 ALCOHOLS, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XYLITYLGLUCOSIDE, PARFUM/FRAGRANCE, ANHYDROXYLITOL, CETEARYL ALCOHOL, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, PHENOXYETHANOL, TOCOPHEROL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XYLITOL, ALLANTOIN, SODIUM GLUCONATE, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, BIOSACCHARIDE GUM-1, CITRIC ACID, SODIUM CARRAGEENAN, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FLOWER EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) FLOWER EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SCLEROTIUM GUM, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, CAPRYLOYL GLYCINE, MARIS SAL/SEA SALT, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT, PISUM SATIVUM (PEA) EXTRACT, DISODIUM EDTA, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, DEHYDROACETIC ACID, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) FRUIT EXTRACT, ROBINIA PSEUDOACACIA FLOWER EXTRACT, COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT, LINALOOL, GERANIOL, LIMONENE [N3604/A].

Brand

Nuxe

Për një regjim spektakolar të bukurisë, gama e lëkurës NUXE do të thotë që ju mund të zgjidhni kremin hidratues të fytyrës, kremin kundër plakjes dhe kremin për trupin hidratues më të përshtatshëm për moshën dhe llojin e lëkurës tuaj. NUXE, natyra është produktive.

Additional information

Formulimi

Sasia

50 ml

I përshtatshëm për

, ,

Tipi i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Veprimi

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Crème Fraiche de Beauté Mask”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by