Crème Fraiche de Beauté Serum

0 Orders
#Nuxe 012
In stock
4,700L

Description

Nuxe Crème Fraiche de Beauté

Serum Desalterant Hydratant

Serum hidratues dhe kundër ndotjes për lëkurë të dehidratuar dhe të gjitha tipet e lëkurës.

30 ml

Crème Fraiche de Beauté është një serum ultra-i freskët i cili hidraton intensivisht edhe lëkurën më të thatë. Falë kombinimit unik të qumështit të bimëve dhe acidit hialuronik, ky trajtim i përqendruar siguron 48 orë hidratim dhe qetëson ndërsa mbron lëkurën nga ndotja. Pas aplikimit, ndjenjat e shqetësimit zvogëlohen. Lëkura është e freskët, e butë, dhe e shndritshme.

Përbërësit kryesorë aktivë me origjinë natyrore:

– Qumësht bimor – Ekstrakt algash të teknologjisë së lartë – Bajame e bardhë – Alantoinë – Acid hialuronik me origjinë natyrore.

96.4% e përbërësve janë me origjinë natyrore.

Përdorimi: Aplikoni serumin hidratues në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në fytyrë dhe qafë, në kujdesin e përditshëm të lëkurës. Për të përforcuar efektin hidratues dhe anti-ndotje, përdorni maskën hidratuese Crème fraîche de beauté një ose dy herë në javë në fytyrë dhe qafë.

Përbërësit:

AQUA/WATER, GLYCERIN, LAUROYL LYSINE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, SILICA, XYLITYLGLUCOSIDE, PARFUM/FRAGRANCE, SQUALANE, ANHYDROXYLITOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, XYLITOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, DEHYDROACETIC ACID, ALLANTOIN, SODIUM GLUCONATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, SODIUM HYDROXIDE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SODIUM CARRAGEENAN, SCLEROTIUM GUM, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, CAPRYLOYL GLYCINE, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FLOWER EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) FLOWER EXTRACT, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT, PISUM SATIVUM (PEA) EXTRACT, DISODIUM EDTA, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, MARIS SAL/SEA SALT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) FRUIT EXTRACT, ROBINIA PSEUDOACACIA FLOWER EXTRACT, COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT, LINALOOL, GERANIOL, LIMONENE [N3605/A].

 

Brand

Nuxe

Për një regjim spektakolar të bukurisë, gama e lëkurës NUXE do të thotë që ju mund të zgjidhni kremin hidratues të fytyrës, kremin kundër plakjes dhe kremin për trupin hidratues më të përshtatshëm për moshën dhe llojin e lëkurës tuaj. NUXE, natyra është produktive.

Additional information

Formulimi

Sasia

30 ml

I përshtatshëm për

, ,

Tipi i lëkurës

Lëkurë e thatë, Lëkurë normale, Lëkurë normale në të thatë, Të gjitha tipet e lëkurës

Veprimi

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Crème Fraiche de Beauté Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by