Creme Mineral SPF50+

0 Orders
#
In stock
2,900L

Description

Creme Mineral SPF50+

50ml

Avène Solar Mineral Cream SPF50+ është një krem ​​dielli me bazë minerale i formuluar veçanërisht për t’u kujdesur për lëkurën që është shumë e ndjeshme dhe intolerante ndaj filtrave kimikë. E përshtatshme për të gjitha moshat dhe llojet e lëkurës, për shkak të përbërjes së saj minimale, kjo formulë përmban vetitë antioksiduese të Pre-Tocopheryl dhe cilësitë qetësuese të Ujit Termal të Burimit Avène, të cilat e lejojnë atë të ofrojë mbrojtje me faktor shumë të lartë UVA/UVB pa shkaktuar acarim ose alergji. Lëkura, pavarësisht se sa e ndjeshme, merr hidratim optimal dhe mbetet e mbrojtur gjatë gjithë ditës.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e lëkurës: ekspozimi në diell, ndjeshmëria, alergjitë kimike dhe/ose aromatike;
Koha e aplikimit: para ekspozimit në diell;
Mosha: 3+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të ndjeshme;
Përfitimet kryesore: ofron mbrojtje të lartë UVB-UVA, mbron qelizat e lëkurës kundër radikalëve të lirë, cilësi e mëndafshtë nuk lë mbetje të bardha në lëkurë, formulë e papërshkueshme nga uji, SPF 50+;
Formuluar pa: alkool, aromë, parabene.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by