Creme Teintee SPF50+

0 Orders
#
In stock
2,900L

Description

Creme Teintee SPF50+

50ml

Avène Solar Very High Protection Tinted Cream SPF50+ është një krem ​​dielli i pasur për lëkurën normale dhe të thatë, e cila është shumë e ndjeshme ndaj diellit. Kjo formulë, e pasuruar me vetitë antioksiduese të Pre-Tocopheryl dhe cilësitë qetësuese të Ujit Termal të Ujit Avène, ofron mbrojtje me faktor shumë të lartë UVA/UVB, ndërsa uniformizon dhe mbrëmjes i jep ton lëkurës, për shkak të strukturës së saj me ngjyrë ari. Lëkura mbrohet në mënyrë perfekte dhe ushqehet bukur, për një ngjyrë rrezatuese që mbetet e butë dhe elastike gjatë gjithë ditës.

Karakteristikat:
Cilësi: krem;
Çështjet e lëkurës: ekspozimi në diell, ndjeshmëria;
Koha e aplikimit: para ekspozimit në diell;
Mosha: 10+;
Lloji i lëkurës: lëkurë e thatë, përfshirë ndjeshmërinë;
Përfitimet kryesore: siguron një nuancë të artë për lëkurën, ofron mbrojtje të lartë UVB-UVA, mbron qelizat e lëkurës kundër radikalëve të lirë, cilësi e mëndafshtë nuk lë mbetje të bardha në lëkurë, formulë e papërshkueshme nga uji, SPF 50+;
Formuluar pa: alkool, parabene, silikon.

Përbërësit kryesorë:
-Pre-Tocopheryl, një pararendës i vitaminës E, i jep përfitime antioksiduese lëkurës, duke e mbrojtur atë nga dëmtimet e radikalëve të lirë;
-Uji i Burimit Termik Avène ka një përbërje unike, të pasur dhe të qëndrueshme, gjë që e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për të zbutur, zbutur dhe qetësuar lëkurën e brishtë dhe/ose të ndjeshme.

Brand

Avene

Avene, një histori e pasur që fillon në një fshat të vogël në jug të Francës. Fshati i lashtë dhe piktoresk i Avène ndodhet në luginën Orb, në zemër të Parkut Natyror Rajonal Haut Languedoc. Avene, përtej kufijve! Është një marrëdhënie e bukur dhe e vërtetë e besimit që po vendoset në të gjithë botën, midis Laboratorëve Dermatologjik të Avène dhe konsumatorëve. Besim në virtytet dermatologjike të ujit termal Avène me të cilin janë pasuruar të gjitha produktet, por edhe besimi në rëndësinë e formulimeve gjithnjë inovative.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by