Curasept ADS 720 Dentif 0,20 Chlorexidine Lenitivo 75ml

0 Orders
#Curasept 011
In stock
840L

Description

Curasept ADS 720 Dentif 0,20 Chlorexidine Lenitivo 75ml

Pasta Curasept ADS 020 ndihmon ne reduktimin e simptomave irrituese dhe dhimbjes se mukozes orale.

Permban klorbutanol.

 Keshillohet perdorimi ne: Trajtimin anti-pllake.

Mukoza te acaruara dhe qe japin dhimbje.

Pas nderhyrjeve ortodontike.

  Permban:

– Klorbutanol me veti qetesuese, antifungale dhe antibakteriale

– PVP-VA polimer i cili formon nje film mbrojtes ne mukozen orale duke i mbrojtur gingivat nga irritimet ose vendosja e pllakes bakteriale.

– Klorheksidine 0.2% me veprim antiseptik dhe anti-pllake.

  Perdorimi: Keshillohet perdorimi 2 here ne dite si nje paste e zakonshme.

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Curasept ADS 720 Dentif 0,20 Chlorexidine Lenitivo 75ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by