Curasept Biosmalto Dent Junior Prot Carie 50ml

0 Orders
#Curasept 025
In stock
800L

Description

Curasept Biosmalto Dent Junior Prot Carie 50ml

Paste dhembesh per femije per moshat 7-14 vjeç.

Mbron dhembet nga formimi i kariesit, fale perberesve te tij:

-Fluor-hidroksiapatiti.

-Kompleksi BIO-ACTIVE.

-Fluor 1450 ppm.

Indikohet ne:

– Parandalimin e lezioneve nga kariesi dhe formimin e pllakes bakteriale.

– Riforcon smaltin e dhembeve dhe pengon abrazionin.

– Rimineralizimin e smaltit dhe dentinave.

Perdorimi: Keshillohet perdorimi 2 here ne dite per larjen e dhembeve.

Mund te mos sheplahet me uje pas larjes.

Brand

Curasept

Additional information

Formulimi

I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Curasept Biosmalto Dent Junior Prot Carie 50ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by