Curasept Collutor ADS 0,12% Chlorexidine Perio *200ml

0 Orders
#Curasept 046
In stock
1,150L

Description

Curasept Collutor ADS 0,12% Chlorexidine Perio *200ml

Kolutori Curasept Perio permban kloreksidine 0.12% e cila lufton pllaken bakteriale dhe sistemin ADS i cili redukton rrezikun e pigmentimit dhe ndryshimet ne shije.

Gjithashtu permban nje ko-polimer PVP VA dhe acid hialuronic. Bashkeveprimi i ketyre dy substancave krijon nje film mbrojtes mbi mukoze dhe gengiva, dhe favorizojne ne menyre indirekte rigjenerimin e mukozes dhe reduktojne inflamacionin.

Gengiva delikate dhe qe gjakosen shpejt.

Edema dhe fryrje te mukozes se gengivave .

Gengivit kronik ose akut me dhimbje dhe gjakosje.

Irritime te gjuhes.

Irritime nga ushqime te forta,pikante ose te ngrohta.

Perdorimi:  Shpelahet goja per 60 sekonda me 10ml solucion te pa holluar.

Keshillohet mos te konsumohen lengje ose ushqime per 30 min pas aplikimit te kolutorit.

Aplikimi duhet vazhduar per 30 dite dhe mund te keshilloheni me dentistin tuaj ne rast se trajtimi duhet zgjatur.

Brand

Curasept

Additional information

Formulimi
I përshtatshëm për

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Curasept Collutor ADS 0,12% Chlorexidine Perio *200ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by