DA Emollient Balm

0 Orders
#
In stock
2,200L

Description

DA Emollient Balm

200ml

Balsami zbutës Topicrem DA është një hidratues i pasur i trupit i krijuar posaçërisht për të lehtësuar thatësinë, mbindjeshmërinë dhe lëkurën atopike. Shtë i përshtatshëm për foshnjat, fëmijët dhe të rriturit, me një formulë që absorbon shpejt dhe qetëson acarimin dhe kruajtjen. Përbërësit e tij kryesorë janë vaji i farave të lirit dhe allantoina, të cilat rivendosin filmin hidrolipidik dhe mbështesin procesin e shërimit. Kështu, pengesa e lëkurës do të ruajë integritetin e saj, duke mbetur e butë dhe e rehatshme në prekje.

Karakteristikat:
Cilësi: balsam;
Çështjet e lëkurës: thatësi, acarim, mbindjeshmëri, lëkurë atopike;
Koha e aplikimit: deri në dy aplikime ditore në zonat e prekura;
Mosha: të gjitha moshat, përfshirë të sapolindurit dhe foshnjat;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës që vuajnë nga thatësi ekstreme;
Përfitimet kryesore: hidratim i thellë, trajtim i acarimit, shërim i komprometuar i barrierave;
Formuluar pa: aromë, parabene;

Përbërësit kryesorë:
-Allantoina mund të gjendet natyrshëm në rrënjët dhe gjethet e bimës komfrey. Jo vetëm që është super qetësues sipas definicionit por edhe zbutjen e lëkurës, duke nxitur shërimin e dukshëm të plagëve;
-Vaji i farave të lirit është një nga vajrat e paktë vegjetalë që është një burim i pasur i acidit yndyror omega-3, i cili gjithashtu shkon me emrin e acidit linolenik. Prandaj, një agjent zbutës, anti-inflamator dhe shërues dhe që përmirëson dukshëm butësinë dhe komoditetin e strukturës së lëkurës.
-Dylli i bletës dhe gjalpi shea janë dy nga zbutësit më të fortë të natyrës. Me burim përkatësisht nga bletët e mjaltit dhe nga pema Karite, ato janë përbërës të besueshëm që ofrojnë një cilësi të butë dhe ngushëlluese. Si rezultat, lëkura do të mbetet e mbrojtur nga agresionet edhe në rrethanat më sfiduese;
-Glicerina është një humectant që gjithashtu ndodh të jetë i pranishëm në trupin e njeriut dhe mban lipidet midis qelizave të lëkurës sonë në një gjendje të shëndetshme. Kështu, ajo mbron kundër acarimit dhe mban barrierën tonë natyrore në gjendjen e saj më të mirë në çdo kohë.

Si të përdorni?
Aplikoni një sasi bujare të Balsamit zbutës Topicrem DA në zonat e prekura të pastra dhe të thata të lëkurës, duke masazhuar butësisht deri në thithjen e tij të plotë.

Brand

Topicrem

Topicrem

Shkenca e hidratimit.

Në më shumë se 40 vende, çdo ditë, Topicrem ndihmon rritjen, zhvillimin dhe freskinë e miliona personave: të porsalindur, foshnje, nëna dhe baballarë, që ata të ndihen mirë me lëkurën e tyre. Topicrem vazhdimisht ka inovacione për të përmirësuar kujdesin për lëkurën. Mësoni rreth produkteve të Topicrem që do të hidratojnë dhe kujdesen për të gjithë familjen tuaj.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Formulimi

Open chat
Powered by