Nose Decongestant No Gas Spray

0 Orders
#Isomar 005
In stock
950L

Description

Nose Decongestant No Gas Spray

30 ml

Ftohjet, riniti alergjik, … janë sëmundje shumë të zakonshme dhe ato shkaktojnë një ndjenjë të bezdisshme të mbylljes së hundës dhe lodhje në frymëmarrje.
Spray Isomar Decongestant No Gas është një përbërje hipertonike e bazuar në ujin e detit dhe vajin esencial të Eukalipt të projektuar posaçërisht për të arritur një veprim dekongjestant të mukozave të hundës dhe një ndjesi të freskisë së menjëhershme.

Uji hipertonik i detit: uji i detit është dekongjestant për shkak të përqendrimit të kripës prej rreth 3%. Zgjidhja e kripur në krahasim me lëngjet e trupit promovon një veprim të butë dekongjestionant nga osmoza dhe ndihmon në kullimin e sekretimit

Eukalipti dhe mentja: krijoni një ndjenjë të shpejtë të freskisë.

* Mund të përdoret nga të rritur dhe fëmijët mbi 24 muaj.

Mënyra e përdorimit:

Përdorni një ose dy spërkatje për secilën narice të hundës, prisni disa sekonda që tretësira të pikojë lehtë dhe të fryjë hundën. Përdorni sipas nevojës disa herë në ditë.

Indikacionet:

Isomar Decongestant No Gas spray 30ml është i përshtatshëm për të: holluar dhe përmirësuar kullimin e mukusit të hundës dhe për të zvogëluar edemën në traktin e sipërm respirator; dekongezoni pasazhet e hundës nga mukusi i ndenjur në rastet e ftohjeve dhe rinitit alergjik; lehtësimin e simptomave në pacientët që vuajnë nga sinusit dhe rinosinusit; pastroni plotësisht zgavrat e hundës, duke hequr pluhurin dhe smogun.

Kujdes:

Mbajeni larg fëmijëve. Përdorni produktin vetëm për përdorimin për të cilin është menduar Pa gaz. Mosarritja për të siguruar integritetin e produktit mund të rezultojë në ndryshimin e karakteristikave të tij funksionale. Mos e përdorni pas datës së skadimit. Nuk është i përshtatshëm për fëmijët nën dy vjeç. Kundërindikuar tek personat me një mbindjeshmëri të njohur ndaj cilitdo përbërës të këtij produkti. Ruhet në temperaturë dhome, larg rrezeve të diellit dhe larg burimeve të nxehtësisë

Përbësit:

Uji hipertonik i detit (Përqendrimi natyror i kripës së ujit të detit rreth 3%); nuk përmban konservantë ose ngjyra; gaz shtytës: Azot, eukaliptus dhe mente.

Brand

Isomar

Additional information

Forma

Spray

Sasia

30 ml

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nose Decongestant No Gas Spray”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by