Deep Hydration Rose Face Cream

0 Orders
#La Cure Beaute 001
In stock
6,590L

Description

Deep Hydration Rose Face Cream

MOISTURISING DAY ROSE FACE CREAM – 50 ml

Hydraton and relakson lëkurën . 71 % të përbërësve janë natyral.

Me një veprim të pabesueshëm hidratues, kremi për fytyrën Deep Hydration Rose është miku më i mirë i lëkurës tuaj. Depërton shpejt në lëkurë, dhe përzierja e përbërësve natyral ofron hidratim mbresëlënës. Hidratuar dukshëm, lëkura juaj rifiton përsosmërinë dhe shkëlqimin e saj.

Formula e saj freskuese përmban një përzierje të trëndafilit arktik, ujit të fikut, aloe veras dhe ujit nga Salies-de-Béarn për të hidratuar thellësisht lëkurat më të thata.

Trëndafili polar: ndihmon në forcimin e mbrojtjes natyrore të lëkurës tuaj. Veprimi i saj gjallërues dhe rigjenerues do të zgjojë dhe ndriçon fytyrën tuaj.

Uji i fiqve: i pasuruar me acide yndyrore esenciale dhe vitaminë E antioksidues, uji i fiqve ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga agresorët e jashtëm siç janë ftohja, era dhe ndotja.

Aloe vera: kontribuon në rinovimin e qelizave dhe ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të epidermës. Lufton kundër plakjes së lëkurës.

Proteina e sojës: e pasuruar me acide yndyrore esenciale dhe vitaminë E antioksiduese, mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm (të ftohtët, era, ndotja).

Uji nga Salies-de-Béarn: i pasur me 26 elementë mineral ka një përmbajtje minerale më të lartë se Deti i Vdekur. Ajo forcon dhe qetëson pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës, duke lënë një ndjesi të mirëqenies dhe freskisë.

0% Sulfate, Parabens, Vaj Mineral & Laurate Natriumi

Përbërësit: AQUA (WATER) – ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT (ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE) – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – CETEARYL ETHYLHEXANOATE – DECYL OLEATE – C12-20 ACID PEG-8 ESTER – PROPYLENE GLYCOL – GLYCERYL STEARATE – OPUNTIA FICUS-INDICA STEMS LEAF WATER – GLYCERIN – RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT – TOCOPHEROL – ALLANTOIN – SODIUM CHONDROITIN SULFATE – CARBOMER – CETYL PHOSPHATE – TRIETHANOLAMINE – BHT – SODIUM CHLORIDE – POTASSIUM SORBATE SODIUM BENZOATE – CITRIC ACID – ETHYLHEXYLGLYCERIN – PHENOXYETHANOL – PARFUM (FRAGRANCE) – EUGENOL – HYDROXYCITRONELLAL – GERANIOL – CITRONELLOL – CI 42090 – CI 16035 – CI 19140

Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes në lëkurën e pastruar. Merrni një sasi të vogël kremi dhe aplikoni pika të vogla në mjekër, faqe dhe qafë. Shpërndajeni qetë nga jashtë, duke shmangur zonën delikate të syve. Masazhoni derisa produkti të depërtohet. Më pas vazhdoni me Anti-Stress Eye Gel.

Skema e rekomanduar nga La Cure Beaute:

  1. Moisture Booster Face Serum
  1. Deep Hydratation Rose Face Cream
  1. Anti-stress Eye Gel

Brand

La Cure Beaute

Additional information

Formulimi

Veprimi

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Deep Hydration Rose Face Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by