Defence Color Mat – Zone Foundation 

0 Orders
#Bionike 020
In stock
2,150L

Description

BioNike Defence Color Mat – Zone Foundation 

30 ml

Fondatinë

Struktura mat dhe, falë pikave speciale të rrëshirës mesdhetare, mban shkëlqimin në zonën T të fytyrës nën kontroll. Jep një pamje natyrale dhe minimizon poret dhe papërsosmëritë, duke rafinuar strukturën e lëkurës. Pasuruar me “Glow Factor”, rigjallëron tonin e lëkurës dhe jep një shkëlqim të shëndetshëm. Në dispozicion në 5 ngjyra.

– Për lëkurë normale dhe të kombinuar.

  • Pa arome
  • Pa gluten
  • Testuar për:nikel,  krom,  kobalt

Përdorimi :

Vendosni fondatinën në fytyrë duke përdorur furçën me anë të një lëvizje të gjerë rrethore nga qendra e fytyrës për nga jashtë. Përhapeni me kujdes përgjatë vijës së nofullës dhe drejt qafës për të shmangur ndryshimet e nuancave.

Përbërësit :

Glow Factor- Faktori i shkëlqimit: një përzierje e veçantë e përbërësve aktivë antioksidues dhe anti-stres:

  •  Ekstrakti i lipideve të kakaos: përmban biolipide të veçanta që zbutin sipërfaqen e lëkurës.
  •  Vaji Moringa oleifera: zbutës efektiv që forcon dhe mbron lëkurën nga dëmtimi i mjedisit (agjent kundër ndotjes).
  • Vitamina E: mbron nga dëmtimi i radikalëve të lirë dhe stresit oksidativ.
  • Pistacia lentiscus: rrëshir një çamçakëz me origjinë bimore nga Pistacia lentiscus, një kaçubë me gjelbërim të përhershëm që rritet në Evropën Mesdhetare. Karakteristikat e tij shtrënguese dhe pastruese të poreve lejojnë që të thithin sebumin e tepërt, duke e mbajtur lëkurën të shkëlqejë nën kontroll dhe duke e maturuar lëkurën. Redukton papërsosmëritë e lëkurës dhe poret e mëdha.

Ingredientët :

Aaqua (water), cyclopentasiloxane, nylon-12, ethylhexyl methoxycinnamate, lauryl PEG-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, cyclohexasiloxane, isodecyl neopentanoate, talc, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, PEG-10 dimethicone, pentylene glycol, trimethylsiloxysilicate, aluminum magnesium hydroxide stearate, HDI/trimethylol hexyllactone crosspolymer, titanium dioxide, silica, ethylhexylglycerin, glyceryl caprylate, sodium chloride, triethoxycaprylylsilane, hydrogen dimethicone, aluminum hydroxide, tocopheryl acetate, moringa oleifera seed oil, theobroma cacao extract (theobroma cacao (cocoa) extract), glycerin, caprylic/capric triglyceride, pistacia lentiscus gum (pistacia lentiscus (mastic) gum), lecithin, tetrasodium EDTA.

Brand

Bionike

Additional information

Formulimi

Sasia

30 ml

I përshtatshëm për

Veprimi

,

Tipi i lëkurës

Lëkurë mikse, Lëkurë normale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Defence Color Mat – Zone Foundation ”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by