Derma-E Firming DMAE Serum

0 Orders
#Derma-E 018
In stock
3,700L

Description

Përshkrimi

Kjo formulë e mëndafshtë e lë lëkurën të shëndetshme, të ushqyer, më të fortë dhe të tonifikuar.

I pasur me DMEA dhe me antioksidantë të marrë nga acidi alfa lipoik dhe vitamina C-ester ngjeshin lëkurën duke e bërë me elastike dhe stimulojnë prodhimin e kolagjenit.
Në këtë mënyrë redukton rrudhat dhe tonifikon lëkurën e varur.

100 % vegan.
Pa paraben, pa sulfate, pa gluten, pa lanolinë.
I testuar dermatologjikisht.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Shpërndajeni me majat e gishtave në fytyrë dhe dekolte në mëngjes dhe në darkë.
Sygjerojmë përpara aplikimit të testohet në një zonë shumë të vogël për të shmangur reaksionet alergjike.

Përbërësit

Purified Water, Caprylic/Capric Triglyceride (Plant Derived), Glycerin (Vegetable Derived) , Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Cetyl Alcohol (Plant Derived) , Cetearyl Alcohol (Plant Derived), Ceteareth-20, Dimethyl MEA (DMAE), Thioctic (Alpha Lipoic) Acid, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C Ester), Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Panthenol (Provitamin B5), Cymbopogon Schoenanthus (Lemon Grass) Extract, Organic Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer (Aristoflex®), Xanthan Gum, Dimethicone, Titanium Dioxide, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Natural Fragrance Oils.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E Firming DMAE Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by