Derma-E Hydrating Day Cream Hyaluronic acid

0 Orders
#Derma-E 038
In stock
4,600L

Description

Përshkrimi

Kremi ultra-hidratues për fytyrën përmirëson lëkurën e thatë dhe i dhuron asaj një pamje më rinore dhe të shëndetshme.

Përbërësi kryesor është acidi hialuronic, një hidratues intensiv që e bën lëkurën e thatë
të ndjehet e butë dhe e qetë gjatë gjithë ditës.
Përmban aloe vera, e cila i fal lëkurës ndjesinë e mëndafshtë, vitaminë C e cila ndikon në sintezën e kolagjenit, ndihmon për një lëkurë më elastike dhe pa rrudha.
Çaji jeshil në përmbajtje ushtron efekt antioksidant.

100 % vegan.
Pa paraben, pa sulfate, pa gluten.

Përdorimi

Përdorni në mëngjes pasi të keni pastruar fytyrën me pastruesin tuaj.
Aplikoni një shtresë të kremit në fytyrë dhe qafë dhe masazhoni butësisht në lëkurë derisa kremi të përthithet.
Mund ta përdorni poshtë make – up.

Përbërësit

Purified Water, Caprylic/Capric Triglyceride (Plant Derived), Cetyl Alcohol (Plant Derived), Stearic Acid (Vegetable Derived), Glycerin (Vegetable Derived), Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate Citrate (Vegetable Derived), Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Organic Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract*, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C Ester), Panthenol (Provitamin B5), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Xanthan Gum, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Organic Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract*, Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Allantoin, Diheptyl Succinate, Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Natural Fragrance Oils.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E Hydrating Day Cream Hyaluronic acid”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by