Derma-E Hydrating Eye Cream

0 Orders
#Derma-E 020
In stock
3,450L

Description

Përshkrimi

Nëse sytë tuaj kanë humbur shkëlqimin nga rrudhat e shtuara është koha të përdorni Hydrating Eye Cream nga Derma-E.

Formulë e pasur me acid hialuronik dhe çaj jeshil që hidraton dhe tonifikon lëkurën rreth syve, duke trajtuar rrudhat e imëta dhe duke ju dhënë nje pamje më të freskët.

100 % vegan.
Pa paraben, pa sulfate, pa gluten, pa parfum, pa vajra mineral.

Përdorimi

Aplikohet një sasi e vogel kremi me majat e gishtave dhe përhapet në mënyrë rrethore në të gjithë zonën rreth syrit.
Mund të përdoret në mëngjes dhe në darkë.
Mund të aplikohet dhe poshtë make-up

Përbërësit

Purified Water, Caprylic/Capric Triglyceride (Plant Derived), Glycerin (Vegetable Derived) , Stearic Acid (Vegetable Derived), Cetyl Alcohol (Plant Derived) , Glyceryl Stearate Citrate (Vegetable Derived), Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Organic Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract*, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Ascorbyl Palmitate (Vitamin C Ester), Pinus Pinaster (Pycnogenol®) Bark Extract, Panthenol (Provitamin B5), Organic Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract*, Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Xanthan Gum, Allantoin, Dimethicone, Glyceryl Stearate SE, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E Hydrating Eye Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by