Derma-E Hydrating Night Cream

0 Orders
#Derma-E 041
In stock
3,900L

Description

Përshkrimi

Hydrating night cream është një krem nate ideal për lëkurë të thatë dhe të dehidruar, falë kombinimit te acidit hialuronik me vitaminë A, vitaminë C, vitaminë E, vitaminë B5, jojoba, aloe vera dhe çaj jeshil.

Ndërsa ti fle, ky formulim ekuilibron dhe hidraton fytyrën tënde.
Kremi zvogëlon shfaqjen e rrudhave dhe ushqen  e hidraton në thellësi pjesët e thata të lëkurës, në sajë të përmbajtjes së acidit hialuronik.

Formula e pasur me antioksidantë si vitamina C, vitamina E dhe aloe vera mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira, duke ruajtur butësinë e saj.

Vitamina A nxit prodhimin e kolagjenit.

Përdorimi

Aplikoni çdo mbrëmje pasi e keni pastruar fytyrën, një
shtresë në fytyrë
dhe qafë dhe masazhoni butësisht në lëkurë derisa kremi të përthithet.

Përbërësit

Purified Water, Glycerin (Vegetable Derived), Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride (Plant Derived), Stearyl Alcohol (Plant Derived), Glyceryl Stearate Citrate (Vegetable Derived), Cetyl Alcohol (Plant Derived), Stearic Acid (Vegetable Derived), Glyceryl Stearate SE, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Organic Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract*, Diheptyl Succinate, Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Ascorbyl Palmitate (Vitamin C Ester), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Panthenol (Provitamin B5), Organic Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract*, Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Allantoin, Dimethicone, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Natural Fragrance Oils.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E Hydrating Night Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by