Derma-E Natural Mineral Sunscreen Spf 30

0 Orders
#Derma-E 039
In stock
2,700L

Description

Përshkrimi

Krem dielli me filtra mbrojtës
UVA/UVB me SPF 30+, për një mbrojtje optimale të fytyrës, duke parandaluar kështu dhe plakjen e parakohshme të lëkurës tuaj.

I pasur me filtra fizikë, ky formulim ofron mbrojtje të gjerë ndaj rrezeve të dëmshme të diellit, pa praninë e lëndëve kimike.
Ka efekt antioksidues dhe anti-moshë në sajë të vitamines E dhe çajit jeshil qe ka në përbërje.

100% hipoalergjik.
Pa aromë,pa paraben,pa gluten
Oil-free.
100% vegan
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikojeni 30 minuta para ekspozimit të diellit.
Përsëriteni të paktën çdo 2 orë.

Përbërësit

Active Ingredient: Zinc Oxide 20%
Inactive Ingredients: Purified Water, Coco-Caprylate (Coconut Derived), Dicaprylyl Carbonate, Lauryl Glucoside (Plant Derived), Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Glycerin (Vegetable Derived), Microcrystalline Cellulose (Plant Derived), Cellulose Gum (Plant Derived), Organic Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract*, Panthenol (Provitamin B5), Sodium Ascorbyl Phosphate (Vitamin C),Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Phytic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Polyhydroxystearic Acid, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Tocopherol.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E Natural Mineral Sunscreen Spf 30”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by