Derma-E Scalp Relief Shampoo

0 Orders
#Derma-E 042
In stock
2,200L

Description

Përshkrimi

Formulim klinikisht i testuar që vepron për të pastruar, zbutur dhe ushqyer skalpin dhe flokët.

I pasur me:
-Kompleksi herbal terapeutik Psorzema, përzierje bimësh që zbut skalpin e thatë dhe të irrituar;
– Tea tree dhe mentol, qetësojnë kruajtjen dhe freskojnë skalpin, duke ndihmuar në mirëmbajtjen e higjienës së flokëve.
-Acid salicilik, largon skuamat duke pastruar sipërfaqen e skalpit.
– Ekstraktet e aloe verës përmbajnë enzima që reduktojnë zbokthin dhe qetësojnë skalpin e irrituar.
-Provitamin B5 (Panthenol) hidraton dhe zbut skalpin dhe folikulat e flokëve.

E përshtatshme edhe për flokët e lyer.
Rekomandohet të shoqërohet me balsamin Scalp Relief.

Përdorimi

E përshtatshme për përdorim të përditshëm.
Aplikohet në flokë të lagur dhe në skalpin e kokës duke e masazhuar.
Lihet të veprojë për 3-5 min. Shpëlahet dhe përsëritet sipas dëshirës.
Të shmanget kontakti me sytë.

Përbërësit

Purified Water, Sodium Methyl Cocoyl Taurate (Coconut Derived), Cocamidopropyl Hydroxysultaine (Coconut Derived), Sodium Lauroyl Lactylate (Coconut Derived), Glycerin (Vegetable Derived), Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Epilobium Angustifolium (Canadian Willowherb ™) Extract, Panthenol (Provitamin B5), Menthol, Salicylic Acid, Arctium Lappa (Burdock) Root Extract, Organic Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Zanthoxylum Zanthoxyloides (Fagara) Bark Extract, Arctostaphylos Uva-Ursi (Bearberry) Leaf Extract, Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract, Coptis Chinensis (Chinese Goldthread) Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Organic Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel Extract*, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E Scalp Relief Shampoo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by