Derma-E Sensitive Skin Oil-Free Moisturizer

0 Orders
#Derma-E 012
In stock
3,200L

Description

Përshkrimi

Krem hidratant dhe me efekt anti-age për lëkura të ndjeshme që skuqen.
I përshtatshëm për lëkura të yndyrshme dhe normale.

I pasur me antioksidantë të fuqishëm si Pycnogenol, vitaminë E, vitaminë C kremi parandalon dhe krijimin e rrudhave në lëkurë.
Ideal për lëkurat me rosacea, të skuqura që irritohen lehtë.

100 % vegan.
Pa parabene, pa sulfate, pa vajra mineralë, pa lanolinë, jo OMGJ.
I testuar dermatologjikisht

Përdorimi

Aplikoje në fytyrë dhe në qafë duke e përhapur lehtësisht.
Mund të përdoret në mëngjes dhe në darkë dhe poshtë make-up

Përbërësit

Purified Water, Glycerin (Vegetable Derived), Stearic Acid, Glyceryl Stearate (Vegetable Derived), Caprylic/Capric Triglyceride (Vegetable Derived), Cetyl Alcohol (Plant Derived), Ascorbyl Palmitate (Vitamin C Ester), Pinus Pinaster (Pycnogenol®) Bark Extract, Panthenol (Provitamin B5), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Organic Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel Extract*, Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Dimethicone, Allantoin, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E Sensitive Skin Oil-Free Moisturizer”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by