Derma-E Very Clear Acne Scrub

0 Orders
#Derma-E 029
In stock
2,450L

Description

Përshkrimi

Deep pore acne scrub është një formulim eksfoliues për fytyrë të yndyrshme dhe me tendencë akneike. Pastron në thellësi lëkurën dhe mundëson largimin e qelizave të vdekura.

Përmban:
-Kompleksin anti-blemish (tea tree, kamomil, livando), i cili pastron lëkurën nga qelizat e vdekura.
-Acid salicilik – zhbllokon poret e bllokuara, duke parandaluar formimin e akneve dhe në këtë mënyrë e lë lëkurën të pastër dhe të butë.
100 % vegan.
Pa gluten, pa paraben, pa sulfate.

Përdorimi

Aplikohet 1-2 herë në javë në lëkurë të lagur duke e masazhuar me lëvizje rrethore për 3-5 minuta.
Shpëlajeni me ujë të vaket.

Përbërësit

Active Ingredient: Salicylic Acid 2.0% Inactive Ingredients: Purified Water, Cetyl Alcohol (Plant Derived), Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder, Glyceryl Stearate Citrate (Vegetable Derived), Hydroxypropyl Starch Phosphate (Sugar Starch), Caprylic/Capric Triglyceride (Vegetable Derived), Glycerin (Vegetable Derived), Stearic Acid (Vegetable Derived), Decyl Glucoside (Plant Derived), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Allantoin, Organic Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel Extract*, Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Organic Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Xanthan Gum, Polysorbate 60, Polysorbate 20, Glyceryl Stearate SE, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E Very Clear Acne Scrub”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by