Derma-E Very Clear Moisturizing Cream

0 Orders
#Derma-E 033
In stock
3,300L

Description

Përshkrimi

Hidratuesi VERY CLEAR MOISTURIZING me formulë balancuese parandalon krijimin e skuqjeve dhe acarimeve në lëkurë.

I pasur me kompleksin Anti-blemish (Tea tree oil, Willow Bark Extract, livando dhe kamomil) dhe acid saliclik, të cilat të kombinuara zhbllokojnë poret e bllokuara, eksfoliojnë lëkurën dhe trajtojnë shenjat e mbetura dhe aknet rezistente.

100 % vegan.
Pa gluten.

Përdorimi

Apliko nje sasi të vogël të produktit në dorë, më pas vendose në lëkurë duke e masazhuar lehtë.
Shpëlaje me ujë të bollshëm.
Mund të përdoret në mëngjes dhe në darkë.
Mund të përdoret dhe poshtë make-up.

Përbërësit

Active Ingredients: Salicylic Acid 0.53%,
Inactive ingredients: Purified Water, Stearic Acid (Vegetable Derived),Caprylic/Capric Triglyceride (Vegetable Derived), Cetyl Alcohol (Plant Derived),Glyceryl Stearate Citrate (Vegetable Derived),Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Glycerin (Vegetable Derived), Polysorbate 60, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*,Organic Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Organic Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract*, Allantoin, Panthenol (Provitamin B5), Xanthan Gum, Polysorbate 20, Glyceryl Stearate (Vegetable Derived), Cetearyl Glucoside (Plant Derived), Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E Very Clear Moisturizing Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by