Derma-E vitamin C intense night cream

0 Orders
#Derma-E 037
In stock
3,900L

Description

Përshkrimi

Fuqia antioksiduese e Vitaminës C e bën atë një nga përbërësit më thelbësorë të kujdesit për lëkurën.

Ajo rinovon lëkurën, duke e bërë atë të shfaqet më rinore ndërsa zvogëlon shenjat e plakjes.
Vitamina C gjithashtu ndihmon në ruajtjen e lëkurës tuaj nga dëmtimet që mund të shkaktohen nga rrezet UV të diellit. Duke stimuluar prodhimin e kolagjenit, vitamina C për lëkurën është transformuese. Kremi ynë i natës me Vitaminë C mbron dhe ushqen lëkurën tuaj ndërsa flini.

Ky krem ​​për fytyrën me vitaminë C përdor një formulë të stabilizuar të vitaminës C, që ka më pak të ngjarë të degradohet para se të përthithet nga lëkura juaj.

Përdorimi

Përdoreni në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës.
Aplikoni një shtresë kremi në fytyrë dhe qafë, duke e masazhuar butësisht në lëkurë derisa të përthithet.
Për rezultate më të mira, përdoreni Kremin e Natës me Vitaminë C së bashku me serumin e koncentruar DERMA E Vitamina C.

Përbërësit

Purified Water, Caprylic/Capric Trigylceride (Vegetable Derived), Sodium Ascorbyl Phosphate (Vitamin C, Stay-C® 50), Glycerin (Vegetable Derived), Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Cetyl Alcohol (Plant Derived), Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Alcohol (Plant Derived), Cetearyl Glucoside (Plant Derived), Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Oleate, Diheptyl Succinate, Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer, Pseudozyma Epicola, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Saururus Chinensis Extract Ferment Filtrate, Aspalathus Linearis (Rooibos) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Rosa Canina (Rosehip) Fruit Oil, Organic Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract*, Organic Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Retinyl (Vitamin A) Palmitate, Panthenol (Provitamin B5), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Natural Fragrance Oils.

Brand

Derma-E

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Derma-E vitamin C intense night cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tags


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/parafarmacia.al/httpdocs/wp-content/themes/aloshop/woocommerce/content-single-product.php on line 100
Open chat
Powered by