Dermalibour+ Creme Protectrice Barrier

0 Orders
#
In stock
2,100L

Description

Dermalibour+ Creme Protectrice Barrier

100ml

Kremi mbrojtës DERMALIBOUR+ BARRIER ndihmon në sigurimin e mbrojtjes afatgjatë të lëkurës së irrituar qoftë në shtëpi (not, pastrim, ftohje, përdorimi i produkteve shtëpiake, metale irrituese) ose mjedise profesionale (stilistë, mekanikë, muratorë, kopshtarë, mbajtës të dorezave të punës, etj. )

Falë veprimit të tij të trefishtë, ajo
1. Izolon dhe mbron nga dëmtimet mjedisore falë kompleksit të tij ekskluziv të përbërësve aktivë: Sistemi i dytë i lëkurës
2. Qetëson lëkurën e brishtë me ekstraktin Rhealba® Oat Plantlet
3. Minimizon rrezikun e përhapjes së baktereve falë përbërësve aktivë të tij sanitizues

Cilësia e saj siguron një efekt “lëkure të dytë”, duke lënë një film mbrojtës të butë. Komoditeti dhe elasticiteti i lëkurës së qetësuar rikthehet.

Për të gjithë familjen, nga foshnjat tek të moshuarit
Mund të aplikohet kudo (fytyrë, duar, trup, zona intime të jashtme dhe për të gjitha llojet e acarimeve)

Brand

A-Derma

A-Derma Një pionier në dermo-kozmetikën vegjetale, Laboratorët Dermatologjik A-DERMA kanë kultivuar për mbi 30 vjet artin e kujdesit për lëkurën e brishtë me mirësi, falë një përbërësi unik aktiv, l'Avoine Rhealba®. Një histori e bërë në Francë! E gjitha filloi në vitet 1970 me Z. Pierre Fabre, farmacisti i Castres, i apasionuar pas botanikës, i cili I bazoi kërkimet e tij e tij tek tërshëra, një bimë e përdorur për më shumë se tre mijëvjeçarë për qëllime medicinale. Ky është fillimi i një kërkimi të gjatë i cili vazhdon edhe sot në jug-perëndim të Francës.

Additional information

I përshtatshëm për

Kategoria

Kozmetike

Open chat
Powered by